SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Durant Green kavgasının detayları ortaya çıktı! İnanılmaz sözler: Sen O…’sun

SÖZCÜ SKOR / NBA'de ortalığı birbirine katan Draymond Green ve Kevin Durant kavgasında söylenen sözler ve küfürler ortaya çıktı. Ama Golden State yönetimini rahatsız eden sözler küfürsüz olanlardı

NBA'in son şampiyonu ve birçoklarına göre ligin en iyi takımı Golden State Warriors zor günler geçiriyor. Takımın iki yıldızı Draymond Green ile Kevin Durant'in bir maç sonunda topu paylaşmayla ilgili yaşadığı tartışma bambaşka boyutlara geldi.
Los Angeles Clippers maçının normal süresinin son anlarında maçı kazanma şansı Golden State'in eline geçti. Ancak bitime 6 saniye kala ribaundu Durant'e bırakmayan Green topu karşı sahaya taşıdı ve top kaybı yaptı. Pas isteyen Durant ise Green'e tepki gösterdi.
Bu andan sonra ikili çok ciddi bir tartışma yaşamaya başladı. Bu tartışmada söylenen sözlerin detayları ortaya çıktıkça, Golden State'in yaşadığı krizin büyüklüğü de anlaşılıyor
Green Golden State kulübü tarafından 1 maç ile cezalandırıldı. Kulübün burada taraf olmasının en büyük nedenlerinden biri ise takımın en büyük yıldızı iki final MVP'sine sahip Durant'in yıl sonunda ayrılma opsiyonuna sahip olması.
Tanıkların anlattıklarına göre yaşanan tartışma standart bir spor tartışmasının çok ötesinde. Green'in Durant'e karşı defalarca 'O...' hakaretini tekrarladığı, 'Sen bir o....sun ve öyle olduğunu biliyorsun' dediği belirtiliyor.
Ancak Golden State yönetimini asıl kızdıran ise Green'in Durant'ın yüzüne 'Bizim sana ihtiyacımız yok. Sensiz de şampiyon olduk. Git buradan' demesi. Green'in Durant'siz şampiyonluk ihtimalleriyle ilgili düşüncelerine Golden state yönetimi hiç katılmıyor. Tam aksine Durant'in takımda kalması için inanılmaz bir gayret mevcut.
İkilinin tartışmanın ardından konuşup konuyu halletikleri yönünde bilgiler gelirken, konu ile ilgili görüşü sorulan Durant muhabirlere, 'Bana bir daha onu sormayın' diye yanıt verdi.
2016-2017 sezonunda NBA'in en iyi savunma oyuncusu seçilen Green, takımın kalbi ve ruhu olarak kabul ediliyor. Oyununu özel kılan duyguları çoğu zaman Green'in en büyük zaafı olarak da kendini gösteriyor.
Söz konusu krizin, bu yılki şampiyonluk mücadelesine ve Kevin Durant ile Klay Thompson gibi isimlerin kalıp/gitme ile ilgili kararlarına nasıl bir etki yapacağını zaman gösterecek.