SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’de tarihi dönem! 10 kadro dışı kararı…

Süper Lig'de kadro dışı bırakılma kararları göz önünde alındığında tarihi bir dönem yaşanıyor. Çeşitli sebepler nedeniyle kadro dışı bırakılan 10 yıldızın maliyetleri ise dudak uçuklatıyor.

Süper Lig'de ilk 12 hafta geride kalırken; hem teknik direktörlerin görevine son verilme hem de futbolcuların kadro dışı bırakılma kararları göz önüne alındığı zaman tarihi bir sezon yaşanıyor. Süper Lig'de mücadele eden 18 takım, geride kalan 12 haftada 8 kez teknik direktör değişikliğine giderken; 10 futbolcu da çeşitli sebeplerden dolayı kadro dışı bırakıldı.
NABIL DIRAR / Fenerbahçe'de teknik direktör Cocu tarafından kadroda da fazla tercih edilmeyen Dirar, takım içerisindeki disiplinsizlik hareketleri ve "Afrika örgütlenmesinden dolayı" kadro dışı bırakıldı. Fenerbahçe'den yıllık 3 milyon euro maaş alan Dirar'ın sarı-lacivertli takım ile 2020'ye kadar sözleşmesi bulunuyor.
AATIF CHAHECHOUHE / Fenerbahçe'de Cocu döneminde şans bulan ve düzenli oynamaya başlayan Aaatıf, vatandaşı Dirar'ın da düzenli olarak forma giymesini istemesi ve takım içerisindeki disiplinsiz davranışlarından dolayı kadro dışı bırakıldı. Sarı-lacivertli kulüp ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Aatıf, 1.4 milyon euro alıyor.
VOLKAN DEMİREL / Fenerbahçe ile sözleşme uzatmasına rağmen kaledeki yerini kaybeden Volkan Demirel, sırasıyla Koeman ve ikinci başkan Semih Özsoy ile tartışı. Kaptan olmasına rağmen takım içerisindeki dengeleri koruyamadığı iddia edilen Volkan Demirel, "saygısızlık" yaptığı gerekçesiyle sarı-lacivertli takımdan uzaklaştırıldı. Sarı-lacivertli kulüpten aldığı ücret bilinmeyen Volkan Demirel'in sözleşmesi sezon sonuna sona eriyor.
OZAN TUFAN / Fenerbahçe'ye büyük umutlar ile transfer edilen ancak beklenen performansı bir türlü veremeyen Ozan Tufan son dönemde adeta tepetaklak yuvarlandı. Aykut Kocaman döneminde kadro dışı bırakılan ancak daha sonra affedilerek kadroya alınan Ozan'ın performansı yeterli görülmedi ve bir kez daha kadro dışı bırakıldı. Ozan Tufan'ın Fenerbahçe ile olan sözleşmesi 2020'de sona eriyor ve sarı-lacivertli kulüpten de 1.5 milyon euro alıyor.
TOLGAY ARSLAN / Beşiktaş'ın son dönemde en çok konuşulan isimlerinden olay Tolgay Arslan, yaşanan gelişmelerin ardından kadro dışı bırakıldı. 1,8 milyon euro sabit ücret alan Tolgay'ın disiplinsiz davranışlar nedeniyle kadro dışı bırakıldığı açıklandı.
BURAK YILMAZ / Trabzonspor'un alacakları karşılığında sözleşmesini fesh etmeye hazırlandığı Burak Yılmaz, kulüp tarafından kendisine verilen 500 bin TL'lik cezayı kabul etmedi ve camiadan özür dilemediği için kadro dışı bırakıldı. Trabzonspor ile 2020'ye kadar sözleşme imzalayan Burak Yılmaz, bordo-mavili kulüpten 3.5 milyon euro garanti ücret alıyor.
ONUR RECEP KIVRAK/ Uzun yıllardır Trabzonspor'un kalesini koruyan Onur Recep Kıvrak, Malatyaspor karşısında oynanan ve 5-0 kaybedilen maçın ardından kadro dışı bırakıldı. Bordo-mavili kulüp ile olan sözleşmesi 2020'ye kadar devam eden Onur Recep Kıvrak, 2.25 milyon euro yıllık ücret alıyor.
KANA BIYIK / Kayserispor'daki performansıyla tartışma konusu olan Kana Bıyık, performans yetersizliği ve disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakıldı. Kayserispor ile sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Kana Bıyık, sarı-kırmızılı kulüpten 850 bin euro garanti ücret alıyor.
TARIK ÇAMDAL / Galatasaray'da performansı yetersiz bulunan ve uzun bir süredir kadro dışı kalan Tarık Çamdal, sarı-kırmızılı kulüpten 1 milyon 605 bin euro alıyor. Tarıl Çamdal'ın sözleşmesi sezon sonuna sona erecek.
OSCAR SCARIONE/ Teknik direktör Bayram Bektaş'ın planları arasında yer almayan ve takımdan ayrı çalışan Arjantinli futbolcu şu ana kadar kendine kulüp bulamadı. Maaşı yaklaşık 1 milyon euro...