SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fotokopi biletlerle maça girişe polis müdahalesi

Fotokopi biletlerle maça girişe polis müdahalesi

İnegölspor-Sakaryaspor maçı öncesinde polis ile konuk ekibin taraftarı arasında gergin anlar yaşandı. Emniyet ekipleri maça gelen biletsiz seyirciyi çevik kuvvet polisiyle birlikte alandan çıkarttı. Öte yandan bazı taraftarın diğer biletlerden fotokopi çektirerek maça girdikleri yapılan kontrolde ortaya çıktı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’taki İnegölspor-Sakaryaspor maçı öncesinde polis yoğun güvenlik önlemleri aldı. Stat etrafında emniyet ekipleri kuş uçurtmadı. Olay yerine TOMA ve çevik kuvvet ekibi takviye olarak geldi. İnegöl emniyeti oluşturdukları polis noktasına gelen taraftarları tek tek arayarak bilet kontrolününde bulundular. Bileti olmayanlar içeriye alınmadı. Bazı taraftarların üzerinden çıkan fotokopi biletlere polis el koydu. Bazı taraftarlar polislerle tartışınca tansiyon zaman zaman yükseldi.

11 Kasım 2018 CHP`li milletvekilleri atanamayan öğretmenler ve otizmli çocuklar için koştu CHP'li vekiller atanamayan beden eğitimi öğretmenlerinin sorunlarına dikkati çekmek amacıyla halk koşusuna katıldı. CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi de maratonda otizmli çocuklar için koştu İlgili Haberi Oku

Takviye güç olarak gelen çevik kuvvet timleri biletsiz olan taraftarları stat çevresinden uzaklaştırdı. Satılan biletlerden bazı taraftarların fotokopi çekerek maça girmeye çalışmaları yapılan denetimlerde ortaya çıkınca İnegöl Emniyeti kapasitesi dolan misafir seyirci tarafının kapılarını kapatarak kimseyi içeriye almadı.