SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Cengiz’den flaş Fatih Terim açıklaması: ‘Bize karşı ittifak kurdular’

PFDK'nın verdiği cezalara sert tepki gösteren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cengiz, "Savaş baltalarını çekme gibi bir durum seziyorum" derken Fatih Terim'in yıpratılmaması gerektiğini dile getirdi

Güncellenme: 17:10, 10/11/2018
Mustafa Cengiz’den flaş Fatih Terim açıklaması: ‘Bize karşı ittifak kurdular’

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz TRT Spor’a verdiği özel röportajda PFDK’nın verdiği cezalara sert tepki gösterdi.

Fatih Terim’in uluslararası bir marka olduğunu söyleyen Cengiz, “Hocamızı PFDK’ya sevk etmesinler, beni etsinler” dedi.

İşte Cengiz’in açıklamalarından satır başları;

“Salı günü basın toplantısı düzenleyeceğiz. Verilen cezaları asla kabul etmiyoruz. Galatasaray’a karşı ittifak olmaya çalışıyorlar, bunu görüyoruz. Hiç suçu olmayan Donk ve Rodrigues’e de yapıldı. Ceza ile cürüm eşit olmalı”

“HOCAMIZI SEVK ETMESİNLER, BENİ ETSİNLER”

“Hocamızı sevk etmesinler, beni etsinler. Sanırım işler laf anlamaz, laf dinlemez noktaya geldi. Kılıç çekme, savaş baltalarını çekme gibi bir durum seziyorum.”

“TÜRK FUTBOLUNU YIPRATIRSINIZ”

“Biz hata yapmadık, verilen cezaları kabul etmiyoruz. Zümrüdü Anka Kuşu gibiyiz. Biz küllerimizden doğarız, Galatasaray’ı kimse engelleyemez. Fatih Terim uluslararası bir marka, onu yıpratırsanız, sadece Galatasaray’ı değil Türk futbolunu yıpratırsınız.”

“CEZALAR EŞİT OLMALI”

“Galatasaray’a karşı kutsal ittifak gibi bir durum görüyoruz. Bütün taraftarımızla birlikte Galatasaray’ı hem Türkiye hem de Avrupa şampiyonluklarına ulaştıracağız. Galatasaray 30 yıldır ilk kez ekonomik anlamda doğru yolda. Bu verilen cezalar eşit olmalı”

İLGİLİ HABER Son dakika... Tahkim Kurulu, Garry Rodrigues ve Ryan Donk için kararını verdi Son dakika... Tahkim Kurulu, Garry Rodrigues ve Ryan Donk için kararını verdi

Yayınlanma Tarihi:16:35,