SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan sert tepki: Perşembe günü bunlar gazetelerde… Ayıp

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vagner Love transferi nedeniyle Aytemiz Alanyaspor ile aralarında yaşananlara tepki gösterdi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman "Perşembe günü bunlar gazetelerde... Ayıp. Ödemesini yaparız. Bunları servis etmek yakışmadı. Üzüldüğümü söyleyeyim" ifadesini kullandı.

Güncellenme: 21:32, 05/11/2018
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan sert tepki: Perşembe günü bunlar gazetelerde… Ayıp

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vagner Love’ın transferinde Beşiktaş tarafından verilen çekin karşılıksız çıkması nedeniyle hukuki işlem başlatan Aytemiz Alanyaspor’a tepki gösterdi.  Siyah-beyazlı takımın BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirdiği antrenman sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fikret Orman, Aytemiz Alanyaspor’un, hukuki işlem başlatıldığına dair açıklamasına üzüldüğünü belirterek, “Vagner Love’ı transfer ettik. Belirli ödemeleri vardı onları da yaptık. Herhalde kızgınlıkla yapılmış, ayıpsadım. Değerli dostlarımıza hiç yakışmadı” dedi.

İLGİLİ HABER Beşiktaş Sompo Japan`da kriz! Beşiktaş Sompo Japan`da kriz!

Diğer Anadolu kulüplerinden birçoğundan alacaklı olduklarını vurgulayan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu an ayın beşindeyiz. Bu 31’inde olan mevzu. Perşembe günü bunlar gazetelerde, ayıp. Ödemesini yaparız. Bunları servis etmek yakışmadı. Üzüldüğümü söyleyeyim. Diğer Anadolu kulüplerinin birçoğundan alacaklarımız var, bunları gündeme getirmedik. Ne ifade ettik ne basına açıklama yaptık. Futbol ailesinde çözülecek şeyler ama perşembe basına servis edilmesi hoş değil. Biz de ödemelerini yaparız, bu mevzu kapanır. Açıkça söyleyeyim kırıldım.”

İLGİLİ HABER `Hakem konuşmak saygınlığı yitirecek` `Hakem konuşmak saygınlığı yitirecek`

“Sıkıntılarımız var”

Kulübün finansal sıkıntılarına değinen Orman, “Kimse boş durmuyor. Kulüp bizim aldığımız dönemden bu yana finansal sıkıntılarla geliyor. Hiçbir zaman rahat bir kulüp olmadık ama herkesin de kabul ettiği gibi Türkiye’nin finansal olarak en iyi kulüplerinden biriyiz. Sıkıntılarımız var. Ülkede dövizin çıkması, inmesi büyük şey yaratıyor. Yaklaşık 1,5 ay içinde 200 milyon liranın üstünde oyuncularımıza ödeme yaptık. Şu anda 10 milyon avroda 12 milyon, 20 milyon avroda 24 milyon lira kur zararı olmuş durumda” diye konuştu.

Olağanüstü bir durumun yaşandığına dikkati çeken Orman, “Beşiktaş Yönetim Kurulu her dakikasıyla mücadele ediyor. Oyuncularımızla alakalı lisans sıkıntısı kalmadı. Koca koca holdinglerde sıkıntı var, Beşiktaş’ın da sıkıntıları var. Aşılmayacak sıkıntılar değil. Kimse Beşiktaş’ı zedelemeye çalışmasın. Adım adım çözeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş Sompo Japan oyuncularının da ödemelerin yapılmaması nedeniyle antrenmana çıkmadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Orman, “Ben de duydum. Bugün icra kurulu vardı, orada gündeme getiririz. Ödemelerde gecikme varsa onu da yaparız” dedi.

Yayınlanma Tarihi:19:22,