SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: Vurun kardeşim birbirinize! Kırın ağzınızı burnunuzu…

Galatasaray'ın Fenerbahçe ile 2-2 berabere kaldığı ve maç sonrasında olaylar yaşandığı karşılaşmayla ilgili usta yorumcu Rıdvan Dilmen çok sert sözler söyledi.
Usta yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan %100 Futbol programında olaylı Galatasaray - Fenerbahçe maçını değerlendirdi. Dilmen, olaylı Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından yaptığı açıklamarda, "Vurun kardeşim birbirinize. Kırın ağzınızı burnunuzu. Kim vuruyorsa birbirine ben 5'er maç veririm." dedi. İşte Dilmen'in sözleri...
Olaylı Galatasaray Fenerbahçe derbisinin yankıları devam ederken PFDK'ya sevk edilecek isimler tartışılmaya başladı. Maçın son düdüğü ile başlayan kavgayı sıcağı sıcağına inceleyen VAR sistemi ilk etapta sadece 4 isme ceza kesmişti.
''Sezon başı aklıma geldi. Barış ortamı vardı. Hayal dünyasında yaşıyoruz. İlk baba derbide patladık. Buyur size centilmenlik. Yüreğiniz yetiyorsa, hiçbir formayı hesaba katmadan cezaları verin.''
''Madem sloganınız adil oyun, buyurun size fırsat. Vermezsen, VAR'ı da tartışırız. Takipçisi olacağım ve bunları anlatacağım.''
"Galatasaray 3-0 kazansa kim ne derdi? 2-2 bitti kim ne diyebilir? Günümüz futbolun çok uzağında bir oyun oynandı. Çağdışı bir futbol vardı. Bu maçta hatadan gol olmama ihtimali yok. Pardon bu iki takımın gol yememe ihtimali yok."
"Maçtan önce 2-2 demiştim. Puan durumuna bakma. Al birini, vur ötekine. Galatasaray, 2-0'dan sonra üçüncü golü bulamamasının cezasını çekti."
"Fenerbahçe'nin ikinci golü öncesinde taç Galatasaray'ın olması lazımdı. Ancak göremediler ve sonrasında gol oldu."
"Koeman, Cocu gittiği an Valbuena'yı oynattı. Ya sen Cocu'ya sözünü dinlettiremedin ya sana Valbuena'yı oynat dediler. Fenerbahçe'nin maç başlangıcındaki kadro kontratak yapamaz. Senin stratejin doğru olmasına rağmen oyuncu seçimlerin yanlış olduğu için sonuç yanlış oldu."
"Maç Galatasaray yarı alanında oynanmaya başlayınca Valbuena'nın yaratıcılığı ön plana çıktı. Frey'in yıpratıcılığı ortaya çıktı. Maç 3-2 de bitebilirdi."
"Galatasaray son bölümde çift santrfora geçti. Maicon ve Donk oynadı. Skor 2-2 iken Fenerbahçe'de Soldado, Valbuena, Frey, Ayew, Alper sahadaydı. Skoru almışsın halen 5 tane santraforla devam ediyorsun. Diğer tarafta Donk ve Maicon ileride. Bunun futbolla falan alakası yok."
"Fenerbahçe bugün iyi oynamadı. Ancak tepki gösterdi. Maç 2-0 iken kahveyi terk eden Fenerbahçeli taraftarlar vardır. Galatasaray, Maicon'u öndeyken oyuna soksa koruyabilirdi. Maicon, o ceza sahasına değil bu ceza sahasına girmesi gerekirdi."
"Bu konuda(Terim'in açıklamaları) çok konuşmak istemiyorum ama maçtan sonra oyuncu ve antrenörlerin konuşması çok riskli. Hakem bir takım atlamalar yaptı. Belhanda'nın taç pozisyonunu hakem görmeliydi. VAR'da bu niye yok?"