SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yıldızı Valbuena: Vefat haberini aldıktan sonra…

Galatasaray derbisinde bir gol bir asistle takımının bir puan kazanmasında büyük pay sahibi olan Fenerbahçe'nin Fransız yıldızı Mathieu Valbuena, Fenerbahçe taraftarının hayatını kaybettiğini, devre arasında öğrendiklerini söyledi. Mathieu Valbuena, Fenerbahçe taraftarının hayatını kaybettiğini öğrendikten sonra mücadelelerinin arttığını belirtti.

Güncellenme: 00:10, 03/11/2018
Fenerbahçe’nin yıldızı Valbuena: Vefat haberini aldıktan sonra…

Fenerbahçeli futbolcu Mathieu Valbuena, Galatasaray derbisinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Uzun süre sonra forma şansı bulduğuna değinen Valbuena, “Mutluyum uzun bir aradan sonra sahada bulunduğum ve takımıma da katkı verdiğim için. Çalışkan bir oyuncuyum. Bu yüzden bu süreç benim için zor geçti. Ben kendimi, kalitemi biliyorum ve hep kendimi hazır tutmaya çalıştım. İki aydır forma giyemiyordum. Bu akşam sahaya çıktım. Önemli olan Valbuena değil, takım. Ama elimizden geleni verdik. Devre arası çok üzücü bir haber aldık. Bir genç arkadaşımızın maç öncesi hayatını kaybettiğini duyduk. Bu haberden sonra mücadelemiz daha da arttı. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABER Tümer Metin: `Yayıncı kuruluşta çalışmasam...` Tümer Metin: `Yayıncı kuruluşta çalışmasam...`

“HAYATIM BOYUNCA PES ETMEDİM”

Forma şansı bulamadığı dönemde de pes etmediğini ve hep çok çalıştığını belirten Valbuena, “Hayatım boyunca pes etmedim. Çalışmaktan vazgeçmeden. Elimden gelenin en iyisini vermeye çalıştım hep ve çok çalıştım. Eğer bir oyuncu oynamıyorsa bir sorun vardır orada ama en önemlisi takım. Zor bir dönemden geçiyoruz ancak bugün güzel bir mücadele koyduk ortaya. İnsanların benden beklentisini biliyorum. Bunun bilincinde çıktım sahaya. Belki uzun süredir oynamadığım için kafalarında şüphe vardı. Ama ben çıkıp mücadele ettim” ifadelerini kullandı.