SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erwin Koeman, Fenerbahçeli futbolculara derbinin şifrelerini verdi! 5 madde…

Phillip Cocu'nun görevden alınmasıyla Galatasaray derbisine takımın başına çıkacak olan Erwin Koeman, derbinin şifrelerini verdi. İşte Hollandalı çalıştırıcının Fenerbahçeli futbolculara yaptığı 5 kritik uyarı

Phillip Cocu'nun görevden alınmasıyla Galatasaray derbisine takımın başına çıkacak olan Erwin Koeman, derbinin şifrelerini verdi.
İşte Hollandalı çalıştırıcının Fenerbahçeli futbolculara yaptığı 5 kritik uyarı;
1- Galatasaray'ın kaleye yakın bölgeden kullanacağı serbest vuruşlar için özel çalışmalar yaptırdı. Cimbom, 5’le Süper Lig’in en çok kafa golü atan takımlarından.
2- Hücum ve savunma beklerini, G.Saray’ın etkili isimleri Rodrigues ve Onyekuru’ya karşı uyardı. İki oyuncunun hücuma çıkışlarını izletip şut çektirilmemesini istedi.
3- Slimani'nin yokluğunda Soldado’yu özel çalıştırdı. Orta saha ve kanat oyuncularını defans arkasına atılacak toplarla İspanyol forveti pozisyona sokmasını istedi.
4- Galatasaray defansına yakın oynanması vurgusunu yaptı. Serdar Aziz, önceki sezon oynanan derbide penaltı yaptırmıştı. Ozan da 3 penaltıya sebebiyet verdi.
5- Üçüncü bölgede yapılacak top kayıplarının tehlikesini anlattı. Futbolcularından, atakların şut ya da orta ile sonuçlandırılmasını istedi.