SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hadi ipucu sorusu (1 Kasım Perşembe): Roland Garros Tenis Turnuvası’nı en fazla kazanan tenisçi kimdir?

Hadi yarışması her akşam yarışseverlere farklı alanlardan sorular yöneltiyor. Son dönemin en popüler yarışmalarından biri olan Hadi, AppStore ya da GooglePlay üzerinden indirilerek oynanabiliyor. Soruların tamamını doğru yanıtlayanlar büyük ikramiyenin sahibi oluyor. Hadi bu akşam spor ipucu sorusu sordu! Roland Garros Tenis Turnuvası, her yıl Mayıs ayında Paris'te bulunan Stade Roland Garros'da düzenlenen dört dünya Grand Slam tenis turnuvasından ikincisidir. Peki Roland Garros Tenis Turnuvası’nı en fazla kazanan tenisçi kimdir?  

Güncellenme: 19:31, 01/11/2018
Hadi ipucu sorusu (1 Kasım Perşembe): Roland Garros Tenis Turnuvası’nı en fazla kazanan tenisçi kimdir?

Hadi ipucu geldi! Hadi bu akşam Spor Gecesi'yle 20:30'da yarışseverlerle buluşacak. Ödül tam 30 bin lira olacak. Spor konusunda kendine güvenenler bu akşam Hadi ipucu sorusunu kolaylıkla yanıtlayabilecek. Bu akşamki Hadi ipucu tenis sporundan geldi. Peki Roland Garros Tenis Turnuvası'nı en fazla kazanan tenisçi kimdir? İşte cevabı…

HADİ İPUCU: ROLAND GARROS TENİS TURNUVASINI EN FAZLA KAZANAN TENİSÇİ KİMDİR?

Roland Garros Tenis Turnuvası'nı en fazla kazanan tenişçi RAFAEL NADAL’dır.

RAFAEL NADAL KİMDİR?

Rafael Nadal Parera (d. 3 Haziran 1986, Manacor, Mallorca), İspanyol tenisçidir. Bir sezonda toprak, çim ve sert zeminde grand slam kazanan tek erkek tenisçidir. Tenis tarihinde bir grand slami 9 kez kazanan ilk tenisçi olmuştur. Fransa Açık, Wimbledon ve Avustralya Açık’ta en büyük rakibi Federer’i yenerek şampiyon olmuştur.

Fransa Açık’ta 2005 yılında kazandığı ilk “grand slam” şampiyonluğundan bu yana, 2018 Roland Garros şampiyonluğuyla, seriyi 17 yıla çıkarmıştır. Sıkı bir Real Madrid taraftarıdır. Shakira’nın Gypsy adlı klibinde oynamıştır.

Dört yaşında halen koçluğunu yapan amcası Toni’nin çabalarıyla tenise başlamıştır. Diğer amcası Miguel Angel Nadal, FC Barcelona ve İspanya millî futbol takımında yıllarca forma giymiş olan ünlü bir savunma oyuncusudur.

Yayınlanma Tarihi:18:16,