SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: ‘Ersun Yanal geldi diyelim, ne yapacak?’

BeIN Sports'ta yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'deki son durumla ilgili çarpıcı açıklamalar yaparken teknik direktörlük koltuğuna Ersun Yanal'ın getirilmesi konusuna değindi. Demirkol, 'Bu kadroyu Ersun Yanal'a ver, ne yapacak?' ifadelerini kullandı.

BeIN Sports'ta yayınlanan programda açıklamalarda bulunan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.
Cocu'nun gönderilmesinin ardından takımın başına kimin geçeceği konusuna değinen Demirkol, "Bu kadroyu Ersun Yanal'a ver, ne yapacak?" ifadelerini kullandı.
Sarı lacivertlilerin kaleci sorunu yaşadığına da değinen Demirkol, "Fenerbahçe'nin kaleci departmanı sorunlu" dedi. İşte Demirkol'un açıklamalarından satır başları;
'SLIMANI MUTSUZLUK SAÇIYOR' ---> "Saha içerisinde de negatif, mutsuzluk saçıyor etrafına. Portekiz'deyken hayal ettiğim adamlardan biriydi Slimani ancak şu anda görüyorum ve hayal kırıklığına uğruyorum"
"Slimani sezon başından beri 12 net pozisyona girdi. Bunlar atmaması zor pozisyonlar. Kaç attı, 1 attı! Sakatlığı olabilir, ruhsal anlamda sorunu olabilir. İngiltere günleri sorun yaratmış olabilir. Sahada mutsuzluk saçıyor. Slimani, Türkiye'de oynamasını hayal ettiğim adamlardan biri ama şu an sahada başka biri var"
'BELKİ YÖNETİM COCU'YU İSTEDİ' ---> "Ali Koç, Comolli'ye hala çok güveniyor olabilir. Cocu'yu Comolli getirdi ama belki soru işaretlerini de söyledi. Belki de yönetim, Cocu'yu istedi, Comolli de kabul etmek zorunda kaldı. Böyle bir ihtimal var"
'İNANILIR GİBİ DEĞİL' ---> "Fenerbahçe'de kim gelirse gelsin olmuyor. Bir yanlışlık var. Santrafor sorunu var mı var! İnanılır gibi değil, bu kadar transfere... Bu kaleci ve golcü departmanı ile Cocu falan dayanamaz... Kim olursa olsun dayanamaz"
'ERSUN YANAL NE YAPACAK?' ---> "Ersun Yanal geldi diyelim. Bu kadroyu Ersun Yanal'a ver, ne yapacak? Öndeki oyunu oynayabilir mi? Denememesinde fayda görüyorum. Alves, Egemen, Gökhan, Caner vardı. Şimdi kim ile oyun yapacaksın, Roman ile mi?"
'DÖRT SENEDİR BÖYLE' ---> "Fenerbahçe'nin kalecisi gol yiyor, sürekli yiyor. Fenerbahçe'nin kaleci departmanı sorunlu! Dört senedir böyle. Ersun Yanal'dan beri bu iş böyle. Fenerbahçe'nin kalesine kim geçerse geçsin, maç kurtarmıyor, sezon kurtarmıyor"
'TERİM BUNA DAYANABİLİR Mİ?' ---> "Muslera'nın Schalke maçında kalede olmadığını düşün! Büyük sıkıntı, çok büyük sıkıntı. Porto maçında olmadığını düşün! Lokomotiv maçında kalede olmadığını düşün! Harun Tekin, Volkan Demirel ya da Kameni performansını Galatasaray'a koy, Fatih Terim dayanabilir mi buna? Kimse dayanamaz. Seyirci sana gelir. Üç maçta da 3'ten aşağı yemezdi. Muslera, üç maçın da adamı oldu" şeklinde konuştu.