SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: ‘Allah var’ dediği için kart gösteriyor… Sana ne ya!

Rıdvan Dilmen, NTV'de Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçını yorumladı.
''ŞENOL GÜNEŞ İÇİN...'' / Perşembe günü yaşanan 2-4'lük maçtan sonra taraftar tepki göstermişti. Medenice sözler vardı. Sonra Şenol hoca için bu maç başladı, güven nasıl kazanacağız diye.
''PEKTEMEK'İ HEMEN VERİRLERDİ'' / Şenol hoca, kendi teknik direktörlüğünde hiç 11'de oynatmadığı Pektemek ile başladı. Transfer döneminde biri gelse, Beşiktaş hemen verecekti, ona vereceğimiz para tasarruf olarak düşünüyorlardı. Birkaç kulübe gitme ihtimali vardı.
''ÜZERİNE YAPIŞAN GÜZEL İMAJ'' / Larin demek, gol demek diye insanın aklına gelir mi? Pektemek'in üzerine yapışmış bir güzel imajı var. İnşallah kötü imajı olan sakatlık olmasın
''HOCA, NİYE OYNATMADIM DİYE DÜŞÜNSÜN'' / Quaresma'nın oyununu beğeniyorum ama istikrarsızlığını beğenmiyorum. En büyük özelliği kesme olan bu oyuncuyla oynarken, atamayanlar düşünsün. Şenol hoca da, Pektemek'i niye oynatmadım diye düşünsün.
''MUSTAFA DÜZGÜN, ÇALIŞKAN ADAM'' Mustafa düzgün adam, çalışkan adam. Sezon başında satmak için uğraştılar Mustafa'yı, kulüp aradılar. Şenol hoca şimdi 'Mustafa var' diye bakacak olaya.
''VAR'IN GÜZEL KULLANIMI'' VAR'ın kırmızıda güzel bir kullanımını gördük. Hakem günümüz futbolunda bu pozisyonları göremeyebilir. Bülent Yıldırım pozisyonu görmedi. Orhan'ın çok büyük vicdan azabıyla, özür dilemesi de çok güzeldi. Kötü hareketi, güzellikle bertaraf etme şansı buldu.
''GÜZEL PROTESTOLARDAN BİRİ...'' Türkiye'deki güzel protestolardan birini Beşiktaş'ta gördüm. Tıpkı Real Madrid'in beyaz mendil sallaması gibi. Protestonun güzeli mi vardır diyeceksiniz ama var. Diyorlar ki... Yönetim, bu takım senin eserin... Yönetime bir eleştiri var.
''ŞENOL HOCA DAHA İYİ ŞANS BULAMAZDI'' Galatasaray ile Fenerbahçe puan kaybedince Beşiktaş, kazanırsam ben 18 puan yapacağım dedi. Ama Babel yok, Pepe yok, Ljajic yok. Zemin kötü. Maç başladığında Şenol hoca daha iyi bir şans bulamazdı.
''DAHA 2'DE GOL GELDİ'' Daha dakika 2'de gol geldi. 1-0'dan hemen sonra 10. dakikada kırmızı kart geliyor. Ben sakatlıktan futbolu bıraktığım için Orhan'a 'Orhan, öyle atlanır mı oyuncuya' dedim. Ama sonra Orhan, hakemden özür diledi sonra Gökhan'dan özür diledi ve ağlayarak oyundan çıktı.
''TÖRE İZ BIRAKTI AMA SAKATLANDI'' Beklemediğim kadar maça iyi başlayan Töre biz iz bıraktı ama sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Acayip hırslı oynadı. İnşallah ciddi bir sakatlığı yoktur. Darbeye bağlı oyundan çıktı.
''VAGNER LOVE 15 GOL ATAR...'' Vagner Love bir gün müthiş gol atar, bir gün adamın ortasına vurur. Ancak Love'ın ortalama 15 golü olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş'ın as forveti olarak oynasın, gol krallığına oynar.
''CANER 4 TANE ATABİLİRDİ'' Caner, bugün gol attı ama 4 tane atabilirdi. Caner, Medel ve Gökhan'ın arzularında hiç düşme olmuyor.
''9 KİŞİLİK RAKİBE ATIBA - MEDEL OLMAZ'' Ben Beşiktaş'ın teknik direktörü olsam, 2-1 önde olsam ve rakip 9 kişiyse oyuna Medel'i sokmam. Rakip 9 kişiyken orta saham Atiba ve Medel olmaz. Hem de sarı kart sınırında.
''ŞENOL HOCA HATA YAPTI'' Oyun, tam Oğuzhan'a dönüyor. Çıkartınca taraftarlar ıslıkladı bak. Hoca, Medel'i oyuna alarak hata yaptı.
''YENİLEN GOLDE NET FAUL VAR'' Kırmızı kartı kim verdi? VAR. Penaltıyı kim verdi? VAR. Rizespor'un attığı golü kim verdi? Rizespor'un attığı gol net faul. Öyle gol atılmaz. Beşiktaş'ın yediği golde Muriqi'nin net faulü var.
''HAKEM SANA NE YA'' VAR'ın faydası var ama insana göre değişiyor, hakeme göre değişiyor. Hakem, niye Rizespor'a ikinci kırmızı kartı gösterdi? Allah var dedi diye gösteriyor. Sana ne ya.
''ONA FAUL DEMİYORLARSA...'' Eğer o pozisyona Bülent Yıldırım ve Cüneyt Çakır faul dememişse biz top mop oynamamışız. Allahtan maç 4-1 bitti yani.
''EN BÜYÜK AVANTAJ COCU...'' Heyecanlı bir haftasonu bizi bekliyor. Hava da güzel. İki takımın da eksikleri var. İki takım da formsuz. Galatasaray'ın ev sahibi avantajı var. Fenerbahçe için bir özür maçı olacak. En büyük avantajları Cocu'nun olmaması.