SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: ‘Hepimiz gelip geçiciyiz’

Spor Toto Süper Lig'in 10. haftasında Beşiktaş, konuğu Çaykur Rizespor'u 4-1 mağlup ederken maçtan sonra konuşan Şenol Güneş, "Bizim için de, takım için de taraftar müşteridir. Taraftar takımın sembolü ve gururudur. Hepimiz gelip geçiciyiz, taraftar ile bir mesaj veriyorsun kamuoyuna. Şahsıma ilgi için teşekkür ediyorum ama daha çok sahnede olan oyuncularıma istiyorum" dedi.

Güncellenme: 23:16, 29/10/2018
Şenol Güneş: ‘Hepimiz gelip geçiciyiz’

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’de 10. haftanın kapanış maçında konuğu Çaykur Rizespor’u 4-1’lik skorla mağlup ederken müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş önemli açıklamalarda bulundu. Güneş, “Bizim için de, takım için de taraftar müşteridir. Taraftar takımın sembolü ve gururudur. Hepimiz gelip geçiciyiz, taraftar ile bir mesaj veriyorsun kamuoyuna. Şahsıma ilgi için teşekkür ediyorum ama daha çok sahnede olan oyuncularıma istiyorum. Hafta içi kötü oynadığımız bir maç vardı. Oyun olarak sıkınıtılarımız vardı. Kısmen eksiklerimiz vardı. Taraftar oyuncu ilişkisinin daha iyi olmasını istiyordum. Kısmen oldu. Bu takıma destek veren taraftar, morali veren taraftar. Sahada hata yapsalar bile bunlar bizim oyuncumuz. Biz birlikte başarıyı elde eden bir takımız, o yüzden ayrıma düşmemeliyiz” dedi.

‘El ele vermek gerekiyor…’

Güneş sözlerine şöyle devam etti: “Sonuçlar kötü gittiği zaman herkesin morali bozuluyor. Üzülmemek için, daha mutlu olmak için daha el ele vermek gerekiyor. Bizim de görevimiz onlara layık bir oyun oynayıp sonuçlar almak. Biz taraftarımızla birlikte başarıyı hedefliyoruz. Ayrımcılık olmaması gerekiyor. Bunun için de sahadaki sonuçların iyi olması lazım. Kötü sonuçta herkesin morali bozulur. Biz de üzülüyoruz.  “Daha farklı da bitebilirdi ama pozisyon veren takım olarak eksiklerimiz var. Sarı kart sebebiyle hiçbir oyuncuyu kaybetmek istemiyorduk, Ricardo’dan beklemiyordum. Bir tek kaybımız kart olarak Ricardo oldu.”

Deneyimli çalıştırıcı, iki golle maça damga vuran Mustafa Pektemek hakkında ise “Mustafa çalışıyor, fizik olarak dalgalanma geçirdi. Ortaya girip oradan hücuma gelmesini iyi yapabilecek bir oyuncu. Oyun anlayışı anlamında ama biraz orta sahada eksik kaldık, bu da normal. Mustafa iyiydi, olumluydu. Şans faktörünü verince değerlendirmek lazım” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Mustafa Pektemek: `Onların yardımı sayesinde bu gerçekleşti` Mustafa Pektemek: `Onların yardımı sayesinde bu gerçekleşti`