SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Pep Guardiola’dan ‘mülteci’ eleştirisi: ‘Eğer insanlar ölüyorsa…’

Pep Guardiola’dan ‘mülteci’ eleştirisi: ‘Eğer insanlar ölüyorsa…’

İngiltere'de radyo programına katılan İspanyol teknik adam Pep Guardiola, "Avrupa toplumu, ABD, Rusya, bütün büyük ülkeler mülteci krizini çözmek zorunda" ifadelerini kullandı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’nin teknik direktörü Pep Guardiola, Akdeniz’deki mülteci ölümlerine dikkat çekerek, Avrupa toplumu ve büyük devletlerin bu sorunu çözmek zorunda olduğunu söyledi.

İngiltere’de katıldığı bir radyo programında Akdeniz’de mülteci ölümlerinin devam ettiğini belirten 47 yaşındaki İspanyol teknik adam, kurtarma operasyonlarıyla ilgili tutumları nedeniyle İtalya ve İspanya hükümetlerini eleştirdi.

Zor durumdaki mültecilere yardım etmenin hukukla değil, insanlıkla ilgili olduğunu kaydeden Guardiola, “Eğer insanlar ölüyorsa, kahramanlar kollarını açarak onları kurtarmaya gidiyorsa ve hükümetler onlara izin vermiyorsa biz gerçekten kötüye gidiyoruz. Avrupa toplumu, ABD, Rusya, bütün büyük ülkeler mülteci krizini çözmek zorunda.” ifadelerini kullandı.

İspanya’daki iç savaş döneminde insanların İngiltere, Meksika, Hollanda, Fransa ve Almanya’ya gittiğini aktaran deneyimli teknik adam, “Bu oldu ve onlar da bizi kabul etti. Dedelerim, onların babaları gitti ve kabul edildiler. Gitmek istemediler ama savaş vardı ve şimdi de aynısı oluyor. Bizi kabul ettiler, şimdi onları niye kabul etmiyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

19 Ekim 2018 Ajax taraftarından Johan Cruyff heykeli için üç ayda inanılmaz bağış Ajax, Barcelona ve Hollanda futbolunun efsane ismi Johan Cruyff heykeli için açılan kampanyaya taraftarlar inanılmaz ilgi gösterdi. Johan Cruyff heykeli için toplanan bağış, kampanya sözcüsünü bile şaşkına çevirdi. İlgili Haberi Oku