SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray 10 bin dolar yüzünden Şampiyonlar Ligi’nden çekildi!

Galatasaray 10 bin dolar yüzünden Şampiyonlar Ligi’nden çekildi!

Galatasaray'ın sutopu takımı 10 bin dolarlık seyahat masrafı uğruna, Şampiyonlar Ligi'nden çekildi.

Milliyet gazetesinin haberine göre, Galatasaray, sutopunda Şampiyonlar Ligi'ne gitme şansını elinin tersiyle itti, 10 bin dolarlık faturayı gerekçe göstererek organizasyondan çekildi.

Her zaman spor kulübü olmakla övünen ve bunu her yerde hatırlatan sarı-kırmızılıların yönetimi, geçen sezonu ENKA'nın ardından ikinci sırada bitirerek Avrupa bileti alan erkek sutopu takımını göndermedi.

15 sporcu ve 5 yöneticinin bulunduğu kafilenin, 3 gece, 4 günlük seyahatinde konaklama giderlerinin yaklaşık 10 bin doları bulması fazla bulundu. Ancak bu para birçok futbolcunun maç başı ücreti kadardı. Ayrıca uluslararası organizasyona katılım bedelinin 2 bin euro olduğu, sarı-kırmızılı kulübün bunu da çok bulduğu için organizasyona katılmadığı belirlendi.

Sutopu Federasyonu'nun Avrupa kupalarına katılan takımların seyahat giderlerini karşılamasına rağmen, sarı-kırmızılı yönetimin, konaklama ve katılım bedelleri nedeniyle böyle bir karar alması şaşkınlıkla karşılandı.

ENKA istemedi

Buna karşın Şampiyonlar Ligi'ne katılan ENKA ise Sutopu Federasyonu'nun seyahat yardımını dahi kabul etmedi ancak Türkiye'yi temsil eden kulüp Strasbourg'a yenilerek elendi.

Galatasaray Erkek Sutopu Takımı da Şampiyonlar Ligi ön elemelerine katılsa ve elenseydi LEN Trophy'de mücadele edecekti.

17 Ekim 2018 Galatasaray Liseli gençler isyan etti! `Hakkımızı istiyoruz` Galatasaray'a üyelik başvuruları kabul edilmeyen liseli gençler Sözcü aracılığıyla camiaya seslendi.Üyeliği kabul edilmeyen gençler 'Kimsenin adamı değiliz. Üye yapmak için değil yapmamak için uğraşıyorlar. Haksız ve hukuksuz işleri kabul edecek karakterimiz yok. Bize ‘Değerli isimler sırada bekliyor. Seneye üye olursunuz. Mahkemeye de vermeyin' dediler. Bunları kabul etmedik diye kötü olduk' açıklamalarında bulundu. İlgili Haberi Oku