SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vincent Kompany’nin babası, Belçika’nın ilk siyahi belediye başkanı oldu!

Manchester City’nin ünlü savunma oyuncusu Vincent Kompany’nin babası Pierre Kompany, Belçika'nın ilk siyahi belediye başkanı seçildi

Güncellenme: 17:48, 15/10/2018
Vincent Kompany’nin babası, Belçika’nın ilk siyahi belediye başkanı oldu!

Belçika milli takımı ve Manchester City'nin yıldız savunma oyuncusu Vincent Kompany'nin babası Pierre Kompany, Belçika’nın ilk siyahi belediye başkanı seçildi.

Ülkede dün yapılan yerel seçimlerde Brüksel Başkent Bölgesi’ne bağlı Ganshoren’de belediye başkanı seçilen 71 yaşındaki Kompany, 2006’dan beri aktif olarak siyasetle ilgileniyor.

Demokratik Kongo Cumhuriyet’inden Belçika’ya göç eden Kompany, aynı zamanda makina mühendisi.

KOMPANY’DEN MESAJ

Babasının başarısını “tarihi” olarak nitelendiren oğul Kompany, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülü mesajda, “Seninle gurur duyuyoruz baba. Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden Belçika’ya 1975’te göçmen olarak geldin. Şimdi seçmenlerinin güvenini alarak, Belçika’nın ilk seçilmiş siyahi belediye başkanı oldun. Geç de olsa bu bir ilerlemedir. Tebrikler.” ifadelerini kullandı.

Vincent Kompany, 10 yıldır İngiltere’de Manchester City forması giyiyor.

İLGİLİ HABER İspanya basını Arda Turan`ı yerden yere vurdu: Barcelona tarihinin en kötü transferi İspanya basını Arda Turan`ı yerden yere vurdu: Barcelona tarihinin en kötü transferi

Yayınlanma Tarihi:17:45,