SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda şoke eden gerçek! En son 1 yıl önce…

Rusya ile UEFA Uluslar Ligi'nde karşılaşacak olan Türkiye A Milli Futbol Takımı'nda gol sıkıntısı dikkat çekiyor. Bir istatistik, Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun Bosna Hersek maçı sonrasındaki sitemini haklı çıkarıyor.

Güncellenme: 10:28, 13/10/2018
Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda şoke eden gerçek! En son 1 yıl önce…

Türkiye, Uluslar Ligi'ndeki kritik Rusya maçı öncesi Bosna Hersek ile oynadığı kazırlık karşılaşmasında 0-0 berabere kalırken bir sorun yeniden gözler önüne serildi. Mircea Lucescu'nun gençleştirdiği Ay-Yıldızlı takım, genel itibariyle başarılı bir futbol sergiledi ama gol yollarındaki eksiklik dikkat çekti. Çekilen 17 şutun sadece 2'si isabetliydi. Bu 2 isabeti de kanat oyuncularından, Hakan Çalhanoğlu ile Cengiz Ünder'den geldi. İlk 11'de sahaya çıkan santrforumuz Enes Ünal'ın tek şutu isabetsizdi. Yerine giren Cenk Tosun ise 3 şutta isabet bulamadı. Bu durum, son dönemin en golcü ismi olan Burak Yılmaz'ın (52 maç-23 gol) boşluğunun dolmadığını gösterdi.

İLGİLİ HABER Liverpool`un Mısırlı yıldızı Mohamed Salah`tan inanılmaz gol! Bunu da yaptı Liverpool`un Mısırlı yıldızı Mohamed Salah`tan inanılmaz gol! Bunu da yaptı

Ayrıca istatistikler, Mircea Lucescu’nun Bosna Hersek ile oynanan hazırlık maçının ardından sarf ettiği “Serdar Aziz'den gol atmasını beklemiyorum. O geride oynuyor. Önde kim oynarsa oynasın onlardan öldürücü vuruşları bekliyorum. Ceza sahasında daha bitirici olmalarını bekliyorum” sözlerini de haklı çıkarıyor.

İLGİLİ HABER Türkiye A Milli Futbol Direktörü Mircea Lucescu`dan iki yıldıza sitem Türkiye A Milli Futbol Direktörü Mircea Lucescu`dan iki yıldıza sitem

AVRUPALIYA ‘PAŞA' DEĞİL

32 milli maçta 11 golü bulunan Cenk'in resmi mücadelelerdeki son golü 1 seneyi aşkın bir süre önce 9 Ekim 2017'de Finlandiya'ya karşıydı. O maçta Cenk Tosun duble yapmıştı. Enes Ünal'ın ise A Milli düzeydeki 10 maçta henüz gol siftahı bulunmuyor. Everton'da da formsuz bir dönemden geçen Cenk, 2018 yılında hazırlık sınavlarında Tunus'a karşı penaltıdan 1 gol atarken İran ağlarını da 2 kez havalandırdı. ‘Tosun Paşa', Avrupalı rakipler olan Romanya, Arnavutluk, İrlanda ve Karadağ'a diş geçiremedi.

CENK TOSUN’A ÖZEL MOTİVASYON

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın teknik patronu Mircea Lucescu, Cenk Tosun'dan yana dertli… Cenk Tosun’un Everton'da fazla süre almadığını düşünen tecrübeli çalıştırıcı, oyuncusunun ritmini iyice kaybetmesinden endişeli. Everton'ın ligdeki ilk 5 maçına ilk 11'de başlayan ancak daha sonra yedeğe düşen ‘Tosun Paşa'nın 1 golü bulunuyor. Cenk Tosun, takımının son 3 lig maçında yedekten girip toplam 75 dakika süre aldı. Mircea Lucescu, bire bir konuşmalar yaptığı Cenk'e “Kendini bırakma. Mental açıdan hazır olmalısın” diyor.

Yayınlanma Tarihi:10:22,