SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rus Milli futbolcular Aleksandr Kokorin ve Mamaev’e hapis şoku!

Zenit Saint Petersburg'un yıldız futbolcusu Aleksandr Kokorin, Krasnodar forması giyen Pavel Mamaev'le birlikte bir skandal bir olaya imza atarak Rusya'da gittikleri bir kafede aralarında Rusya Endüstri ve Ticaret Bakanlığı'nda görev yapan Denis Pak'ın da olduğu iki kişiye saldırmıştı. Gözaltına alınan isimlerden Kokorin'in 8 Aralık'a kadar hapiste tutulacağı ifade edildi.

Zenit forması giyen Aleksandr Kokorin ve Krasnodar forması giyen Pavel Mamaev, iki bakanlık görevlisine saldırdığı gerekçesiyle tutuklandı.
Zenit Saint Petersburg'un yıldız ismi Aleksandr Kokorin ile Rusya Milli Takımı'ndan arkadaşı Pavel Mamaev, geçtiğimiz günlerde gittikleri bir kafede aralarında Rusya Endüstri ve Ticaret Bakanlığı'nda görev yapan Denis Pak'ın da olduğu iki kişiye saldırmıştı.
İki futbolcu, salı günü polis tarafından gözaltına alınmış ve soruşturmaları başlatılmıştı. Rusya'da büyük yankı uyandıran skandalla ilgili bugün flaş bir gelişme yaşandı.
Sorgulamanın tamamlanmasının ardından nezarethaneye gönderilen Kokorin'in elleri kelepçeliyken çekilmiş bir fotoğrafı sosyal medyaya düştü.
27 yaşındaki golcünün bu sırada yüzünün gülüyor oluşu da dikkat çekti. Rus futbolcu Kokorin'in davanın sonuçlanacağı 8 Aralık’a kadar hapiste kalacağı öğrenildi.
Endüstri ve Ticaret Bakanlığı’nda görev yaptığı anlaşılan Denis Pak ile tartışan iki futbolcu, devamında Pak’a saldırmıştı.
Kavga anında Kokorin’in Pak’a sandalye fırlattığı da net bir şekilde kameralara yansıdı.
Saldırının ardından iki futbolcu için soruşturma başlatılırken Denis Pak’ın saldırı anında dişinin kırıldığı öğrenildi. İki bakanlık yetkilisi darp edilmelerinin ardından hastanede uzun süre tedavi görmüştü.
Rusya Spor Bakanı Pavel Kolobkov ise saldırgan futbolculara çok sert tepki göstermişti: “Eğer profesyonel sporcular Alexander Kokorin ve Pavel Mamaevbu olaya gerçekten karıştıysa bu sportmenlik dışı tavır kesinlikle kabul edilemez. Bu oyuncular ne bugün ne de gelecekte Rusya Milli formasını asla giyemez!”
Daha önce de tepki görmüşlerdi! Bu olay, Mamaev ile Kokorin’in ilk sabıkası değil.
Rusya Milli Takımı EURO 2016’da grubunu yalnızca 1 puanla tamamlayarak elenirken yakın arkadaş olan ikili, milli takım kampından ayrılır ayrılmaz şampanya partisi vermiş ve Rusya’da bu görüntüler büyük tepki görmüştü.
İki futbolcu da milli takımdan ihraç edilirken Kokorin bir süre sonra özür dilemiş ve yeniden kadroya dahil edilmişti.