SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Süper Lig’de sözleşmesi TL’ye çevrilen ilk futbolcu!

Süper Lig’de sözleşmesi TL’ye çevrilen ilk futbolcu!

Yerli futbolcuların sözleşmelerinin Türk Lirası üzerinden yapılması kararname ile resmen yürürlülüğe girmişti. Kulüpler Birliği'nin de konu üzerinde mutabakabata varmasının ardından Süper Lig'de sözleşmesi TL üzerinden revize edilen ilk futbolcu Bursaspor'dan Yusuf Erdoğan oldu.

Süper Lig’de bir ilk! Sözleşmesi TL üzerinden yapılan ilk futbolcu Bursaspor’un kanat oyuncusu Yusuf Erdoğan oldu…

Bursa.com’da yer alan habere göre; tecrübeli futbolcunun menajeriyle masaya oturan Bursaspor Başkanı Ali Ay, oyuncunun sözleşmesini 5,2 Euro’luk kurla sabitleme konusunda anlaşmaya vardı.

Yusuf, Bursaspor’dan ilk yıl 700, ikinci yıl 800, üçüncü yıl içinse 900 bin Euro kazanıyordu. Buna göre yeşil beyazlı kulüp ile 2020 yılına kadar sözleşmesi devam eden Yusuf Erdoğan son 2 yılı için toplam 8 milyon 840 bin Türk lirası alacak.  Yusuf’un sözleşmesi TL’ye çevrilmemiş olsaydı 2 yıl için güncel kur ile 11 milyon 764 bin Türk lirası alacaktı.

06 Ekim 2018 Türkiye`de yerli futbolculara TL yabancı futbolculara döviz Türkiye'deki spor kulüplerinde forma giyen yabancı sporcuların sözleşmeleri döviz cinsinden yapılabilecek. İlgili Haberi Oku

03 Ekim 2018 Trabzonspor'dan `sabit kur` açıklaması! Yerli futbolcuların tamamı için... Trabzonspor Kulübü, Kulüpler Birliği'nin yerli oyunculara yapılacak ödemelerde 5.2'lik sabit Euro kura geçileceğini ve bu kararı desteklediklerini açıkladı. İlgili Haberi Oku