SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Ali Koç diyor ki; Kapının önüne koymakla bırakmam, insan içine çıkamazsınız…’

Mehmet Demirkol Beinsport Haber'de yayınlanan Bein Manşet programında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarını değerlendirdi. İşte Demirkol'un çarpıcı ifadeleri...
İlk defa böyle bir şey dinliyoruz. Bir kulüp başkanının içerde olup bitenlerle ilgili bu kadar detay verdiğini ilk kez görüyoruz. İlk önce bu kadar anlatmasa mı acaba diye düşünüyorsun. Ama dinledikçe de bunları anlatmasa nasıl olacak diyorsun. Değişime direnenleri nasıl anlatacak.
Dışardaki performans bilgileri dışarı sızdırılmış. Bu kadar detay verdikten sonra bunun kimin sızdırdığını da söylemek lazım. 3 hocadan hangisi? Hep beraber illuminatiye mi üyeymiş bunlar. Büyük zan altında kalıyor kişiler. Burada suç var, hapse girersin bundan. Bu kadar detaya girdin mi artık bütün detayları anlatmak zorunda kalabilirsin.
Ne olacak canım, Fenerrbahçe'nin ne oynadığı bilinmiyor mu diyen arkadaşlar var. Bir oyuncunun performans verileri aynı zamanda tıbbi verileri demek. Sen benim tıbbi verilerimi benden habersiz nasıl paylaşırsın. Belki bir hastalığım var duyulmasını istediğim. Suç bunlar.
Sizin işyerinizde 'Buradan hiçbir şey olmaz' diyen arkadaşınız yok mu? Bunlardan kulüplerde de var. Bunlar çok moral bozucu adamlardır hiç yanlarında durmak istemem. Bi üstüne hemşericilik var abi. Bizim memleketin en büyük derdi bu. Birey olamadık. Olamadığımız için liyakata önem veremiyoruz.
Aykut hoca ile çalışan arkadaşlar da varsa 'O gelse düzeltir. O zaman çok iyiydik. Bunu Aykut hoca istemiyor kimseden. Biz böyleyiz abi. Profesör de olsan, bilim adamı da olsan benim Kırşehirli hemşerim yanımda dursun diyorsun.
Burada benim anlamadığım bir şey var. 'Aykut Hoca bizden kalmalarını rica etti, ben bir yere gidersem alırım onları yanıma'. Ya burası emanetçi mi? Bunu anlamadım. Çocuk mu bırakıyorsun komşuya?
Bir de bu kadar çok hatanın neden bu kadar birikmesini beklediklerini de anlamadım. Comolli'nin iktidarında bir problem var orada. Başkan da bu konuda bir serzenişte bulundu.
Pereira'nın bir tarzı vardı. Topla çalışıyor özel idman yaptırmıyorlar. Fizik antremanını da onun içine yediriyor Portekizliler. Fenerbahçe'de isyan çıktı. İçerden sürekli şu haberler geliyordu. Bu adam takım çalıştırmayı bilmiyor. Bütün takımı sakatladı. Ah Aykut hoca vah Aykut hoca. Aykut hoca çok iyi çalıştırıyordu. Pereira'yı hep beraber paketledik yolladık. Adamın arkasında dursana sen niye hala Aykut hocanın peşindensin. Aykut hoca gitti, yine gelir. Maç kazanman lazım, hafta sonu taraftar bekliyor. Yakacak mıyız bu sezonu?
Cocu'ya benim de itirazım var ama gelmiş. Destek versene kardeşim. 1 kişi mi biliyor her şeyi dünyada. Şampiyonlar Ligi mi kazandı ne yaptı yani? Zidane 3 tane üst üste Şampiyonlar Ligi aldı, gitti diye Real Madrid'i kapatacak mıyız?
Teknik direktör tutuyoruz biz. Takım tutar gibi. Bana ne ya teknik direktörün kim olduğundan. Gol oluyor mu olmuyor mu ben ona bakarım.
Aykut Hoca ile çalışılmak isteniyordu. Bu şurada yıkıldı. 3 aydır olduğu söylenen olaylarla bu yıkıldı. Aykut Kocaman'ın bilerek böyle bir şey yaptığını düşünmüyorum asla. Onu sevenler tarafından yapılmıştır. Ama Aykut Hoca'nın ihtimalini de bitirmiş oluyor.
Ali Koç içeriye öyle bir korku saldi ki; ya herkes yola gelecek, ya bırakıp gidecek ya da ben temizleyeceğim diyor. Bak kapının önüne koymakla bırakmam, her şeyi de anlatırım insan içine çıkamazsınız, iş de bulamazsınız diyor. O yüzden arkamda durun bu işi beraber yapalım diyor. Şu haberler gelmeye başladı. Herkesin yüzü gülüyor, bir toparlanma oldu.
Bu işin en tepesindeki adam, kaptan 'Bu iş olmuyor' derse, yardımcı antrenörün üstüne yürürse falan biter o iş. Barış'ın Elif'in falan durumunu düşünsene. Eyvah derler yani. Bu iş olmayacak derler, Volkan abi haklı derler.