SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyanın konuştuğu anları anlattı! ‘Babası bana terörist dedi’

1 Karma dövüş sanatları hafif siklet unvan maçında Rus Khabib Nurmagomedov, İrlandalı Conor McGregor'u yenerek şampiyonluk kemerini korudu. Olaylı maçın ardından tartışmalar sürerken Khabib'dan açıklama geldi.
2 Maçtaki hırsı, kazanma azmi ve hareketleriyle her yerde bir numaralı gündem olan Khabib Nurmagomedov ile Conor McGregor arasında mücadele sonrası yaşanan olaylar da gündemde yer aldı.
3 Her iki dövüşçünün ekibinin maç sonrası kafes içerisindeki arbedesi ve arbedenin saha dışına taşımasıyla alakalı konular gündeme geldi.
4 UFC’den yapılan açıklamada kemerin Nurmagomedov’dan alınacağı gibi söylentilerin asılsız olduğu belirtildi. Dağıstanlı sporcu da kendini savunarak rakibinin hakaretlerini anlattı.
5 McGregor’un hocası ve menajeri olan babasına terörist hakaretini ve alkol konusundaki aşağılamalarından bahseden başarılı sporcu, “Ben bir insanım. Benim ailem, dinim, ülkem, babam hakkında konuştu. Terörist dedi.
6 Nevada komisyonunda özür dilerim, Las Vegas’tan özür dilerim. Biliyorum bu benim en iyi halim değil. Herkes benim nasıl kafesin üzerinden zıpladığımı konuşuyor. " ifadelerini kullandı.
7 Nurmagomedov ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in telefonla arayıp kendisini tebrik ettiğini de aktardı. (Milliyet)
8
9
10