SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konyaspor Beşiktaş maçında kavga çıktı! Beşiktaş’tan kınama geldi

U21 Ligi'nde Atiker Konyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan maçta kavga çıktı. Beşiktaş Kulübü, yaşanan saldırı sonrası sert bir kınama yayınladı.

Güncellenme: 17:55, 07/10/2018

Konyaspor ile Beşiktaş’ın U21 takımlarının oynadığı maç sırasında kavga çıktı.

Ev sahibi Konyaspor’un futbolcuları, teknik heyeti ve sahaya giren taraftarlar, Beşiktaş U21 Takımı’nın futbolcularına saldırıda bulundu.

Sahaya giren polisler, kavgayı sonlandırmaya çalıştı. Bu sırada dışarıda bulunana taraftarlardan bazılarının “Parçala” diye bağırması dikkat çekti.

İLGİLİ HABER Konyaspor Beşiktaş maçı saat kaçta? BJK ligde kayıp yaşamak istemiyor Konyaspor Beşiktaş maçı saat kaçta? BJK ligde kayıp yaşamak istemiyor

BEŞİKTAŞ’TAN KINAMA

Beşiktaş Kulübü, U21 maçında yaşanan saldırı olayı ile ilgili kınama yayınladı.

Beşiktaş’ın resmi internet hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Konyaspor-Beşiktaş U-21 Süper Lig müsabakasından sonra saha içinde futbolcularımıza yönelik saldırıyı kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

Görüntülerden de anlaşıldığı üzere, gencecik çocuklarımızın üzerine saldıran; taraftarı, sporcusu, teknik çalışanı ve/veya yöneticisinin hangi hırs, hangi nefret duygusuyla bu saldırıyı gerçekleştirdiği tüm kamuoyu için anlaşılamaz bir durumdur.

Böyle feci bir olayı Konya halkının ve Konyaspor camiasının da kabul etmesinin mümkün olmadığına inanıyoruz.

Altyapı takımlarının futbolumuzun geleceği olduğu ve altyapılarda her şeyden önce iyi insan olmak ve centilmenlik ruhunun öğretilmesi gerektiği gerçeğinden hareketle, Konya'da yaşanan bu saldırı maalesef ki aynı zamanda Türk futbolunun geleceğine yönelik bir saldırıdır.

Sporun ruhuna aykırı bu saldırıda darp edilen sporcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Kulübümüz, suç duyurusu ve takibinde hukuki her türlü girişimde bulunarak sorumluların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaktır.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK”

Yayınlanma Tarihi:16:28,