SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Ankaragücü maçında skandal! VAR odasında hakem yok…

Bursaspor Ankaragücü maçında yayıncı kuruluşun ekrana getirdiği görüntüler skandalı ortaya çıkardı. VAR incelemesi sonrası ev sahibinin iptal edilen golünde VAR hakemlerinin VAR odasındaki yerlerinde olmadığı görüldü... Merkez Hakem Kurulu Başkanı Namoğlu o görüntülerin maç öncesi olduğunu ve yayıncı kuruluşun yanlışlık yaptığını söyledi.

Ümit GENÇ
Güncellenme: 21:19, 06/10/2018
Bursaspor Ankaragücü maçında skandal! VAR odasında hakem yok…

SKOR / Spor Toto Süper Lig’in 8.haftasında oynanan Bursaspor Ankaragücü maçında çok enteresan anlar yaşandı… Ev sahibi karşılaşmanın henüz 7.dakikasında Sakho ile öne geçti. Ancak maçın hakemi Özgür Yankaya VAR incelemesi sonrası faul kararıyla golü iptal etti.

Sakho’nun golünden sonra itirazların yaşandığı anlarda Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba eliyle hakeme ‘VAR’ yok mu?’ şeklinde bir hareket yaptı. VAR tarafından incelenen pozisyon ironik bir şekilde iptal edilince Samet Aybaba’nın o anları sosyal medyada gündem oldu.

VAR kararının verildiği sırada bir başka ilginç an da yayıncı kuruluşun ekranlara getirdiği VAR odasında yaşandı. Beinsports’un pozisyonun incelendiği sırada ekrana getirdiği ilk görüntüde VAR odasındaki hakemlerin yerlerinde olmadığı görüldü.

Özgür Yankaya’nın pozisyonu incelemek üzere saha içinde bulunan ekrana gittiği sırada bir kez daha ekrana getirilen VAR odası görüntülerinde bu kez hakemlerin yerlerinde olması dikkat çekti.

YUSUF NAMOĞLU ‘GÖRÜNTÜLER MAÇ ÖNCESİ’ DEDİ

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Namoğlu, VAR hakemlerinin karşılaşma boyunca yerlerinde olduğunu ve ekrana yansıyan görüntünün yönetmenin maç öncesinden alınan yanlış bir kareyi seçmesinden kaynaklandığını söyledi.

Namoğlu, SPORX’e yaptığı açıklamalarda; “Hüseyin Göçek’in VAR hakemi olarak yerinde olmadığı şeklinde bir iddia ortaya atılmıştur. Bu asla doğru değildir. Yayıncı kuruluşun o anda maç öncesinde hazırladığı hazır görüntüyü kullanmasından kaynaklanan bir hata yaşandı. Hüseyin Göçek, 90 dakika boyunca görevinin başındaydı. Böyle bir şey söz konusu değil, olamaz da” ifadelerini kullandı. Bu görüntülerin ortaya çıkması sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bursaspor-Ankaragücü maçında Riva’daki VAR odasında Alper Ulusoy ve Mustafa Öğretmenoğlu görev yapıyor.

Öte yendan Bursaspor’da Sakho’nun bu sezon 3.kez attığı gol VAR sistemi sonucu iptal edildi.

Bursaspor’un Ankaragücü karşısında Sakho’yla 7. dakikada bulduğu gol, VAR incelemesi sonrası faul kararıyla iptal edildi. İşte sosyal medyadan yapılan bazı paylaşımlar…

(Görüntüler Beinsports’tan alınmıştır)

Yayınlanma Tarihi:17:39,