SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaz saati uygulaması resmileşti… Türkiye’deki taraftarlar Avrupa maçlarında uykusuz kalacak

Yaz saati uygulamasını kalıcı hale getiren Cumhurbaşkanı kararı resmileşti. Bu kararın ardından Türkiye'yi Avrupa'da temsil eden takımların taraftarlarını uykusuz geceler bekliyor.

Güncellenme: 11:44, 02/10/2018
Yaz saati uygulaması resmileşti… Türkiye’deki taraftarlar Avrupa maçlarında uykusuz kalacak

Cumhurbaşkanlığı kararı ile yaz saati uygulamasının resmileşmesi, Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden takımların taraftarlarını vuracak. Kalıcı hale getirilen ileri saat uygulaması nedeniyle saatlerin geri alınmayacağı Türkiye’deki taraftarlar, neredeyse gece yarısı başlayacak maçları izlemek için uykusuz kalacak. Takımlarının Avrupa maçlarını takip etmek isteyen Türkiye’deki taraftarlar, gece biri bulan saatlerde bitecek maçlar izleyecek.

İLGİLİ HABER Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim`in Porto maçı öncesi derdi çok Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim`in Porto maçı öncesi derdi çok

İleri saat uygulaması kararının yürürlüğe girmesinin ardından Şampiyonlar Ligi’nde 6 Kasım’da Almanya’da oynanacak olan Schalke 04-Galatasaray maçı Türkiye saati ile 23:00’da başlayacak. UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele eden Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftarları da geç yatacak. 29 Kasım’daki Sarpsborg-Beşiktaş ve ve 13 Aralık’taki Trnava-Fenerbahçe maçları da gece 23:00’da başlayacak.

İLGİLİ HABER Altınordu`nun Avrupa macerası başlıyor... Tüm İzmir davetli Altınordu`nun Avrupa macerası başlıyor... Tüm İzmir davetli

Karara göre ileri saat uygulaması her sene, yıl boyu sürdürülecek. Buna göre Avrupa’da mücadele eden takımların taraftarları bundan sonra takımlarını izlemek için önümüzdeki yıllarda da geç saatlere kadar bekleyecek. Avrupa’da 28 Ekim tarihinden itibaren ülkeler saatlerini 1’er saat geri alması nedeniyle Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ndeki maçlar, bu tarihten sonra Türkiye’de 1 saat daha geç başlayacak. 

Yayınlanma Tarihi:11:30,