SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Canlı yayında şok protesto! Dolar fırlattılar

Türkiye ile yarıştığı 2024 Avrupa Şampiyonası finallerini düzenlemeye hak kazanan Almanya, şok bir protesto ile sarsıldı. Bir grup taraftar, Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinard Grindel yer aldığı canlı yayını bastı.

Güncellenme: 10:44, 02/10/2018

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinard Grindel, hiç beklemediği bir protesto ile karşılaştı. Türkiye ile finale kaldığı Euro 2024'ü düzenlemeye hak kazanan Almanya'da skandal bir protesto meydana geldi. Sport1 kanalında canlı yayınlanan programda bir grup taraftar canlı yayını basıp Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinard Grindel ve Federasyon Başkan Yardımcısı Rainer Koch'u protesto etti.

İLGİLİ HABER Cristiano Ronaldo`ya tecavüz suçlaması! Kathryn Mayorga`nın şikayet dilekçesinin detayları ortaya çıktı Cristiano Ronaldo`ya tecavüz suçlaması! Kathryn Mayorga`nın şikayet dilekçesinin detayları ortaya çıktı

Canlı yayına girerek ”Futbol mafyası Almanya Futbol Federasyonu” tezahüratlarında bulunan taraftarlar pankartlar ile programa dahil oldu. Sahte dolarları Federasyon Başkanı'nın üzerine fırlatan 8 taraftar, güvenlik güçleri tarafından güçlükle çıkartılabildi.

Program, acil olarak reklama giderken reklamın ardından canlı yayın kaldığı yerden devam etti.

SEPP BLATTER'İ HATIRLATTI

Benzer bir protesto, 2015 yılında dönemin FIFA Başkanı Sepp Blatter'a karşı da yapılmıştı. Protesto düzenleyen bir taraftar, basın toplantısı düzenleyen Blatter'a sahte para atmış, Blatter ise toplantıyı yarıda bırakmak zorunda kalmıştı.

Yayınlanma Tarihi:08:32,