SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kendi kalesine öyle bir gol attı ki!..

İngiltere Women's Super League'de Manchestyer City'nin Birmingham'a konuk olduğu maçta Abbie McManus'un kendi kalesine attığı gol ve pozisyonda kaleci Ellie Roebuck'ın hatası gündeme damga vurdu.

Güncellenme: 18:01, 01/10/2018

İngiltere Women’s Super League karşılaşmasında Manchester City, Birmingham City ile karşılaştı. Müsabakanın 8. dakikasında City’de forma giyen Abbie McManus’un yaklaşık 60 metrelik geri pası, kaleci Ellie Roebuck’ın üzerinden sekerek ağlara gitti.

Yaşanan ilginç pozisyon sosyal medyada gündeme damga vururken kaleci Roebuck’ın geri pasta üzerinden seken topa elle müdahale etmemesi ve topa kafasıyla müdahale etmeye çalışması da dikkat çekti.

Taraftarların bir kısmı kalecinin tercihini eleştirirken bir kısım ise baskı altında olmamasına rağmen yaklaşık 60 metrelik bir geri pas gönderen McManus’u eleştirdi. Premier League’in ve dünya futbolunun en önemli pas takımlarından biri olan Manchester City’nin bünyesindeki takımlardan birinde böyle bir uzun geri pas tercihi yaşanması da ilginç bir tesadüf olarak öne çıktı.

Müsabakada 2-0 geriye düşen Manchester City, Birmingham City deplasmanında 3-2’lik skorla galip gelmeyi başardı. İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Chelsea 1-1 Liverpool | İngiltere Premier Lig MAÇ SONUCU | Chelsea 1-1 Liverpool | İngiltere Premier Lig

Yayınlanma Tarihi:17:00,