SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amatör maçın son dakikalarında saha karıştı

Kayseri'de oynanan amatör futbol maçının son dakikalarında çıkan tartışma sonrası futbolcular ve teknik ekip birbirine girdi.

Güncellenme: 19:13, 30/09/2018
Amatör maçın son dakikalarında saha karıştı

Süper Amatör Küme takımlarından Yolspor ile Gültepesspor, Vali Nihat Canpolat Tesisleri’nde karşı karşıya geldi. Sezonun 3´üncü haftasında oynanan maçta Yolspor, 90´ıncı dakikada 3-1 önde iken rakibi Gültepespor futbolcusu Enes Öztürk´ün golü ile farkı 1´e düşürdü.

Yolspor, kalecisi Batuhan Yıldırım golden sonra topu rakip takım futbolcularına vermemesi nedeniyle tartışma çıktı. Yumruklaşmaya varan tartışma sonrası saha karıştı. Maçın hakemi Şaban Elbaşı, Yolspor kalecisi Batuhan Yılmaz´a sarı, Gültepesporlu Ziya Bulut´a kırmızı kart gösterdi. Tartışmada kovalanan bir futbolcu tellerden atlayarak kaçtı.

Antrenörlerin araya girmesiyle tartışma yatıştırıldı. Maçta 3 dakikalık duraklama zamanı oynatıldı. Karşılaşma sonrası tekrar tartışma çıktı. Tartışmada Yolspor kalecisi Batuhan, yerde kaldı. Emniyet güçleri ve çevredekilerin araya girmesiyle olaylar yatıştırıldı Futbolcular sahadan çıkartıldıktan sonra tesisten ayrıldılar.