SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray Erzurumspor maçı hakemi Alper Ulusoy’a ağır eleştiri: Skandala imza atıldı

Galatasaray Erzurumspor maçı hakemi Alper Ulusoy’a ağır eleştiri: Skandala imza atıldı

Galatasaray ile Erzurumspor arasında oynanan lig maçını yöneten Alper Ulusoy, eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu'nun sert eleştirisine maruz kaldı. Mustafa Çulcu, Alper Ulusoy'un Rodirgues'in ceza alanı içinde yerde kaldığı pozisyon nedeniyle skandala imza attığını söyledi.

Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında Galatasaray, sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u 1-0 mağlup ederek maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu. Galatasaray’ın oldukça zorlandığı maçta Rodrigues’in 41. dakikada yaşadığı pozisyon, tartışma konusu oldu. Hakem Alper Ulusoy’un devam kararı verdiği pozisyon sonrası VAR uyarısına rağmen oyunu devam ettirmesi, eski Merkez Hakem Kurulu (MHK) başkanı Mustafa Çulcu’nun sert eleştirisine maruz kaldı. Mustafa Çulcu, Alper Ulusoy’un skandala imza attığını söyledi.

28 Eylül 2018 Galatasaray Erzurumspor maçında tartışmalı karar Galatasaray'ın Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynadığı maçın 41. dakikasında tartışmalı bir pozisyon yaşandı. Galatasaray'ın geliştirdiği atakta Rodirigues ceza sahası içinde yerde kaldı. VAR incelemesinin ardından oyun devam ederken, karar tartışmalara neden oldu. Rıdvan Dilmen, karşılaşmanın devre arasında pozisyonu yorumladı. İlgili Haberi Oku

Mustafa Çulcu, Alper Ulusoy’un pozisyonu yeniden izlememesinin affedilmez bir hata olduğunu ifade etti. Pozisyonu Futbol Arena’ya yorumlayan Mustafa Çulcu, şu ifadeleri kullandı:

“Hakem pozisyona çok hakın. 5 metre önünde. İbrahim, Rodrigues’i formasından çekiyor. Penaltı. VAR’a gitmeye bile gerek yok. Ancak hakem vermedi. Oyun devam etti ve sonrasında VAR devreye girdi. VAR’ın devreye girmiş olması şudur; “Sana katılmıyoruz inceleme tavsiye ediyoruz.” VAR’ın amacı budur. Ancak hakem pozisyonu izlemeye de ihtiyaç duymuyor. VAR’ın 68 sayfa protokolü var. Bütün maddelere uyarak Dünya Kupası’nda uygulandı. Teknoloji müthiş kullanıldı. 33 kamera açısıyla kullanıldı.”

28 Eylül 2018 Rıdvan Dilmen Rodrigues`in pozisyonunu yorumladı Murat Kosova`yı korku sardı Galatasaray'ın Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynadığı karşılaşmada Rodrigues'in pozisyonu tartışma yarattı. Rıdvan Dilmen, pozisyonu yorumlarken Murat Kosova'nın ceketine sarıldı. Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova arasındaki diyalog gülüşmelere neden oldu. İlgili Haberi Oku

Hakemlerin egolarından arınması gerektiğinin altını çizen Mustafa Çulcu “Egolarımızdan arınacağız. VAR sisteminde 100 maç müsade istendi. Bu zamana kadar hala kargaşa yaşıyoruz. Hakem arkadaşlarımız VAR sisteminde protokolün maddelerini daha sık incelemeli. Soruyorum şimdi hakeme. Niçin vermiyorsun bunu? VAR sana uyarı veriyor, niye izlemiyorsun pozisyonu?” eleştirisinde bulundu.

Görüntü beIN Sports’tan alınmıştır

Alper Ulusoy’u eleştirilerine devam eden Mustafa Çulcu “Bu gece bir skandala imza atıldı. Bu cezasız kalmamalı. Skandal, saçmalık bu! Koca koca adamlar, bu kadar süre geçti aradan. Acemilik dönemi bitti ve ustalık dönemi başladı. Bu akşam kabul edilemez bir hadise. Yaptıkları tamamen saçmalık” dedi.