SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futboluna bir şeyler oldu: Çok şık hareketler!

TÜRKİYE, DÜNYAYA ÖRNEK ------------> 6 Haziran'da Kulüpler Birliği'nin düzenlediği iftarda başkanların yan yana gelmesiyle Türk futbolunda esmeye başlayan sıcak rüzgarlar, geçen 3,5 aylık dönemde dünyaya örnek olacak birçok hareketin yaşanmasıyla devam etti. İşte geçtiğimiz sezonun aksine bu sezon Türk futbolunda manşetlerde yerlerini alan 11 şık hareket...
ALİ KOÇ'TAN RAKİBE TEBRİK ------------> Fenerbahçe başkanı Ali Koç, evlerinde 3-2 kayderek büyük şok yaşadıkları Kayserispor maçı sonrası rakip takım soyunma odasına giderek sarı-kırmızılı ekibi tebrik etti.
FİKRET ORMAN KADIKÖY'DE ------------> Uzun yıllar sonra Beşiktaş başkanı Kadıköy'e giderek Şükrü Saraçoğlu Stadı protokol tribününde, Fenerbahçe başkanıyla birlikte derbiyi izledi.
F.BAHÇE TRİBÜNÜNDE BEŞİKTAŞ TARAFTARI ------------> Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan derbide, Beşiktaş taraftarı bir kadın, Fenerbahçe taraftarları arasında maçı izledi ve daha önceki yıllardaki örneklerin aksine, bir olay yaşanmadı.
SAMSUN'DAN FAIR PLAY MADDELERİ------------>Samsunspor, futbolcular ile yaptığı sözleşmelere Fair-Play kuralları ile ilgili özel maddeler ekledi. Futbolcular ile yapılan sözleşmelerde hakeme itirazından dolayı kart gören, rakip oyuncu ve hakeme karşı fair-play dışı hareketler, oyun dışı sertlikler, hakemi aldatmaya yönelik hareketler ve oyunu çirkinleştirmeye yönelik hareketler cezai yaptırım uygulanabilecek kurallar arasına girdi.
ÇEVRE İÇİN BİR ARADALAR------------> Dilovası Ultraslan ve Dilovası Genç Fenerbahçeliler üyeleri çevre için Dilovası Tavşancıl sahilde bir araya geldi ve yaklaşık 40 kişilik taraftar grubu, sahildeki çöpleri topladı.
BALIKESİR SOKAĞA İNDİ ------------> 15 Eylül Dünya Temizlik Gününde Baltok Balıkesirspor'un yerli ve yabancı futbolcuları sokak ve caddelere çıkarak çöp topladı.
PENDİK'TEN ÖZEL BİR HAREKET ------------> Pendikspor ile Altınordu arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında oyuncu değiştirme hakkını tamamlayan Altınordu'nun sakatlık nedeniyle maçı on kişi sürdürecek olmasının ardından, Pendikspor Teknik Direktörü Sinan Yücer de bir oyuncusunu kenara aldı.
FENERBAHÇE - BEŞİKTAŞ DERBİSİ ------------> En son maçları olaylar yüzünden yarıda kalan Fenerbahçe ile Beşiktaş, son derbiye el ele kol kola çıktı ve iki takım oyuncuları arasında sahada disiplinsiz bir hareket yaşanmadı.
KONYA TARAFTARINDAN TEMİZLİK ------------> Konyaspor taraftarları, Fenerbahçe ile oynadıkları müsabaka sonrası tribünlerdeki çöpleri temizledi.
GÖKHAN GÖNÜL'ÜN TAÇ UYARISI ------------> Bugünü kadar oynadıkları derbilerde birçok aldatmaya, hileye imza atılan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde Beşiktaşlı Gökhan Gönül, kendilerine verilen taç kararına karşılık hakeme topun kendisinden çıktığını söyledi.
ABARTILI SEVİNCE KADRO DIŞI ------------> Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, eski takımı Denizlispor'un filelerini sarstıktan sonra gerçekleştirdiği gol sevinci nedeniyle oyuncusu Hüseyin Atakan Üner'i 3 maç kadro dışı bıraktı.