SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tümer Metin’den Cocu çıkışı! ‘Bu kadroyu yayıncı kuruluş yapmadı’

Tümer Metin, beIN SPORTS'ta Fenerbahçe'nin Dinamo Zagreb'e 4-1 yenildiği maçı değerlendirdi. Cocu'yu eleştiren Tümer çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Tümer'in açıklamaları...
''EĞER O FORMAYI GİYİYORSANIZ'' --------------> Taktiğiniz tutmayabilir, hocanız yanlış tercihler yapabilir ama o formayı giyiyorsanız mücadele etmek zorundasınız.
''KAĞIT ÜSTÜNDE FAVORİ, GERÇEKTE DEĞİL'' --------------> Maçtan önceki favorimiz Fenerbahçe'ydi tabii. Temennimiz gruptan çıkması. Ama kağıt üzerindeki favori, görüntüde etkili değildi.
''HOCALAR EN KÖTÜ ŞÖYLE DER...'' --------------> İlk yarıya 2-0 mağlup girmişsin. Ne konuştu diye düşünüyorum. Hocalar en kötü şöyle söyler: Beyler çıkalım ikinci yarıyı 0-0 gibi oynayalım.
'YEDEKTE AYEW VE SLIMANI VAR'' --------------> Cocu, haftasonu oynanacak Beşiktaş derbisini düşünerek kadroda rotasyon yapabilir. Tamam mantıklı geliyor. İlk yarıda 2-0 geriye düşmüşsün. Yedek kulübesinde Ayew ve Slimani bekliyor. Bu iki futbolcu bile Fenerbahçe'yi değiştiremeyecekti.
''BAK G.SARAY'A NE KADAR KAZANDI'' --------------> UEFA'da kazanılan galibiyete 570 bin euro geliyor. Dün Galatasaray 2.9 milyon euro kasasına koydu. Takımlar en azından para için daha iyi oynar.
''BU KADRONUN KALİTE SIKINTISI VAR'' --------------> Bu kadro insanları yanıltıyor. Bu kadronun mücadele etme şansı var. Bu kadronun gerçekten kalite anlamında ciddi bir sıkıntısı var. Bunu ben yapmadım. Kadroyu yayıncı kuruluş yapmadı. Ciddi bir kalite sıkıntısı var.
''TEK GERÇEK: KALİTE EKSİK'' --------------> Ben Frey hakkında konuşunca eleştiriliyorum. Düşman değilim ki ben. Herkes gibi ben de Fenerbahçe'nin kazanmasını isterim. Ülke puanı için, yayıncı kuruluş için talep ederim ama işin bir gerçeği var. Bu takımın kalitesi eksik. Bu takım geri düştüğünde zor maç çevirir.
''ROTASYON İŞİNİ ANLAMIYORUM'' --------------> Ben bu rotasyon işini de anlamıyorum. Bugün Perşembe. Maç Pazartesi ya. Pazar olsa neyse. Oyuncu dinlenir o kadar gün.