SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Richard Jefferson’ın babası silahlı saldırıda öldürüldü
NBA

Richard Jefferson’ın babası silahlı saldırıda öldürüldü

Eski NBA yıldızlarında Richard Jefferson'ın babası Richard Jefferson Sr., uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Richard Jefferson Sr. bir mağazanın önünde arabasının içindeyken iki kişinin açtığı ateşle öldü.

Gövdesine çok sayıda kurşun isabet eden 65 yaşındaki Jefferson, en yakın hastaneye kaldırıldı ancak ağır yaralı olan Jefferson yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Alınan bilgilere göre saldırı anında Jefferson Sr.’ın yanında iki kişi daha bulunuyordu.

Bu nedenden ötürü hedefin gerçekten Richard Jefferson’ın babasının olup olmadığı henüz belirsizliğini koruyor.

21 Eylül 2018 A Milli Kadın Basketbol Takımı`nın Dünya Kupası macerası başlıyor A Milli Kadın Basketbol Takımı, tarihinde ikinci kez yer alacağı Dünya Kupası'nda da son yıllarda elde ettiği başarılı sonuçları tekrarlamak istiyor. Ay-yıldızlı ekip, Türkiye'de 2014'te düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda yarı final oynamıştı İlgili Haberi Oku

NBA’de 17 sezon forma giyen Richard Jefferson, 2016’da Cleveland Cavaliers ile şampiyonluk yaşadı. 37 yaşındaki yıldız oyuncu geçtiğimiz sezon Denver Nuggets formasıyla 20 karşılaşmada oynadı.

Anne ve babasının Jefferson küçük yaşlardayken ayrıldığı, babası California’da yaşarken ünlü sporcunun annesiyle Arizona’da büyüdüğü öğrenildi. Yıllar sonra babasıyla yakınlaşan Richard Jefferson eşi ve iki çocuğuyla birlikte yazları Los Angeles’ta geçiriyordu.