SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kötü zemin iyi futbol

21 Eylül 2018

Sezon başı olmasına rağmen zeminin bu kadar bozuk olması dün akşam Beşiktaş'ı epeyce zorladı. Shakira konseri nedeniyle Vodafone Park'ın zemini tarlaya dönmüştü.

Bu durum, topa sahip olan, pas oyunuyla ön plana çıkan, topu yere indirip oyunun yönünü çabuk değiştiren, kanatlardan ve merkezden hızlı hücumlar gerçekleştiren Beşiktaş'ın oyununu olumsuz etkiledi. Shakira konserine izin veren yetkililer herhalde bir daha böyle bir hata yapmazlar.

Lens ve Gökhan Töre, Beşiktaş'ın hücumlarını durduran iki isim oldu. Gökhan Töre'nin performansını anlayışla karşılayabiliriz. Henüz tam hazır olmadığı kesin. Uzun süredir maç oynamadığı için maç kondisyonu eksiği açıkça ortaya çıktı, biraz daha zamana ihtiyacı var.

Geçen sezondan bu yana performansından memnun olmadığımız Lens'i anlamak mümkün değil. Bu kadar hızlı ve kuvvetli, teknik becerileri bu kadar yüksek olan Lens, hem bireysel hem de takım  performansına katkı sağlayamadı. Negredo'dan sonra Lens'in de Beşiktaş'a bir şey katmayacağı apaçık ortada ve bir an önce yollar ayrılmalı.

Beşiktaş orta sahada defansif olarak görevini yaptı. Orta sahada mükemmel baskı ve pres uyguladı. Medel ile Adem Ljajic ve Oğuzhan başarılı performans sergiledi. Oyunda bloklar arasında kopma olmadan 35 metrede oyunu iyi oynadı ve rakibinin ne pas yapmasına ne de net pozisyona girmesine izin verdi.

Kadroda çok oyuncu değişmesine rağmen taktik ve oyun disiplini gayet iyiydi. Forvette tek başına kalan Larin, Babel'in girmesiyle daha etkili oldu ve forvet hattı çok daha güçlendi. Beşiktaş hem pozisyonları hem de golleri buldu. Siyah-beyazlılar, rakibi karşısında rahat bir galibiyet alarak gruba iyi başlangıç yaptı.

Bu gruptan lider çıkacaktır. Tam takım performansı ortaya koyduğu zaman UEFA kupasını bile kazanabilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek