SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni yıldızı Adem Ljajic, Beşiktaş Instagram TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’ın kendisini istediğini duyduğunda çok memnun kaldığını söyleyen yıldız isim, “Çünkü burası çok büyük bir kulüp. Burada çok iyi bir kadro var. Bu kişisel olarak benim açımdan da çok büyük bir fırsattı. Değerimi kanıtlayabilmem için, bir oyuncu olarak burada daha iyi noktalara gelebilmem için, gelişebilmem için çok büyük bir fırsattı. Ben de bunu değerlendirip gelmeye karar verdim” dedi.

“Takım içerisinde çok iyi bir atmosfer var”

Inter’de Medel ile birlikte bir sene oynadığını söyleyen Kara Kartal’ın yeni transferi, “Zaten iyi tanıyorum. Onun haricinde buradaki diğer arkadaşlarım da geldiğim andan itibaren beni çok iyi çok sıcak bir şekilde karşıladılar. Zaten takım içerisinde çok iyi bir iletişim, çok iyi bir atmosfer var. Umarım bu şekilde devam edecektir. Gerçekten çok büyük, çok etkileyici bir atmosfer var. Beşiktaş'ın çok büyük bir taraftar kitlesi var. Benim ülkemde, Sırbistan'daki atmosfere de çok benziyor. Orada da taraftarlar 90 dakika boyunca takıma destek veriyor. Tabii böyle bir taraftarın önünde oynamak heyecan verici, etkileyici” ifadelerini kullandı.

“Tosic karar verme sürecinde çok yardımcı oldu”

Beşiktaş’a gelme konusunda Dusco Tosic’in çok etkili olduğunu vurgulayan Adem Ljajic, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dusco Tosic benim tabii ki çok yakın bir arkadaşım. Bana gerçekten büyük tavsiyelerde bulundu. Kulüple ilgili, şehirle ilgili. Bunlar da bana karar verme sürecinde çok yardımcı oldu. Benim ikna olmam açısından çok yardımcı oldu. Kadroyla ilgili, oyuncularla ilgili bilgiler verdi. Onun verdiği tavsiyeleri aldım.” İLGİLİ HABER Beşiktaş'tan Fenerbahçe derbisiyle ilgili açıklama Beşiktaş'tan Fenerbahçe derbisiyle ilgili açıklama İtalya ligi ile Türkiye ligini de karşılaştıran yıldız oyuncu, “Şunu söyleyebilirim, İtalya'da taktiksel yönüne çok yoğun bir ilgi var. O anlamda çok zorlayıcı bir lig. Detaylar çok önemli hale geliyor, taktiksel anlamda. Türkiye ligi senin söylediğin gibi sert bir lig. Şöyle bir fark olduğunu söyleyebilirim. İlk izlenimlerime göre Türkiye liginde oynamak biraz daha kolay olabilir çünkü Türkiye liginde İtalya ligine oranla biraz daha alan bulabiliyorsunuz. Rakipler biraz daha alan bırakabiliyor. İtalya'da o kadar alan bile bırakmıyorlar. O anlamda küçük bir fark var” diye konuştu.

“Kapasite anlamında kendime güveniyorum”

Kimseyle kendini kıyaslamadığını da dile getiren siyah-beyazlı oyuncu, “Başka bir oyuncuyla da kendimi kıyaslamak istemiyorum, zaten kendimden bahsetmeyi çok sevmiyorum ama şunu söyleyebilirim. Teknik kapasite anlamında kendime güveniyorum. Takım içinde çalışan bir oyuncuyum. Kesinlikle gol ile ilgili bir takıntım yok. Benim işim, önceliğim takıma katkıda bulunmak, asist yapmak. En güçlü özelliğimin asist olduğunu söyleyebilirim. Burada bir çok örnek verebilirsin, sonuçta şunu söyleyebilirim. Takımın galip geldiği, takımın önemli bir kupa kazandığı, takımın önemli bir başarı elde ettiği bir durumda tabii ki ben de asistle golle buna katkıda bulunmak isterim. Burada az önce söylediğim gibi önemli olan nokta, takım arkadaşlarımın çözüme ihtiyaç duyduğunda, takım arkadaşlarımın çözüm aradığında onlara çözüm anlamında yardımcı olabilmem. Burası çok büyük bir kulüp. Burada önemli bir kadro var. Burada mümkün olan en iyi düzeye gitmemiz gerekiyor. Şuan da en yakın hedef, en elle tutulur hedef olarak da tabii ki de bu sene lig de şampiyon olup önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi'nde yer almak” sözlerini sarf etti.

“Quaresma fenomen”

Ljajic, takım arkadaşları hakkında da konuşarak, “Gary Medel tek kelimeyle savaşçı. Gary bir takım oyuncusu, çok önemli bir oyuncu. Takım için neyi varsa veren bir oyuncu. Saha içinde saha dışında çok önemli bir karakter, çok önemli bir arkadaş. Ricardo Quaresma fenomen. Pepe, hep kıskanıyoruz Pepe'yi. O da başka bir fenomen çok büyük bir oyuncu” dedi.

Son olarak taraftara da seslenen yıldız oyuncu, “Bizimle birlikte olun. Evde oynadığımız bütün maçlarda statı doldurun. Taraftarın varlığı bizim için çok önemli. Kazanabilmemiz için, zaferler elde edebilmemiz için taraftara çok ihtiyacımız var” diye sözlerini noktaladı. İLGİLİ HABER Beşiktaşlı Roco UEFA Avrupa Ligi`nde haftanın 11`ine seçildi! Beşiktaşlı Roco UEFA Avrupa Ligi`nde haftanın 11`ine seçildi!

Yayınlanma Tarihi:22:40,