SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lionel Messi’den öz eleştiri

Barcelona'nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi, penaltı atışları konusunda öz eleştiri yaptı. Lionel Messi, penaltı vuruşlarını geliştirmek istediğini belirtti.

Güncellenme: 15:27, 16/09/2018
Lionel Messi’den öz eleştiri

İspanya ekibi Barcelona’nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi, penaltı atışlarında kendisini geliştirmek istediğini söyledi. Lionel Messi, Katalonya radyosuna yaptığı açıklamada, gole çevirmekte zorlandığı penaltı atışları üzerine çalışması gerektiğini belirterek, “Penaltı vuruşlarını geliştirmek kolay değil. Karşılaşma sırasında ve antrenmanda penaltı atmak aynı şeyler değil. Her zaman aklınızda olan veya çalıştığınız bir şeyler vardır ama penaltı atmak göründüğünden çok daha zor. Yine de şu bir gerçek ki penaltı atışlarında daha etkili olmalıyım” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Zlatan Ibrahimovic 500. golü ile yine büyüledi Zlatan Ibrahimovic 500. golü ile yine büyüledi

Barcelona’da üstlendiği rolden memnun olduğunu aktaran 31 yaşındaki futbolcu, “Topu kanatlardan içeriye taşımak daha kolay. Kanatlarda yer almak bana zaman kazandırıyor. Orta sahada topa sahip olmak daha zor çünkü az alan ve çok fazla oyuncu var. 17 yaşında forma giymeye başladığımda farklı bir pozisyonda görev yapıyordum. Yıllar geçtikçe oyununuzun gelişmesi çok normal. O dönemden bu yana futbol değişti ve benim de oyun tarzım farklılaştı” değerlendirmesinde bulundu.