SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gomis’e ‘Maymun’ benzetmesi yapan Hakan Hepcan beraat etti

Galatasaray’ın eski futbolcusu Bafetimbi Gomis’e ‘Maymun’ benzetmesi yaptığı iddiasıyla “Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istenen sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan beraat etti.

Güncellenme: 14:07, 06/09/2018
Gomis’e ‘Maymun’ benzetmesi yapan Hakan Hepcan beraat etti

Fatma VURGUN / SÖZCÜ

Fenerbahçeli sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan maç sırasında attığı bir tweette Galatasaray'ın Fransız golcüsü Bafetimbi Gomis'i ‘Maymun'a benzetmişti. Hakan Hepcan, gelen tepkiler üzerine tweetini silip özür dilese de konu mahkemeye taşınmış ve Gomis, Hakan Hepcan'ı “Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme” suçlamasıyla dava açmıştı.

“GOMİS'E HAKARET DEĞİL, ÖVGÜ VARDIR”

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen karar duruşmasına tarafları avukatları temsil etti. Hepcan'ın avukatı “Gomis, topa düşmanı gibi vuruyordu, gol sevincinde ise hayvan taklidi yapıyordu. Gomis'e hakaret değil aksine övgü vardır. Müvekkilim, kendi takımı Fenerbahçe'ye serzenişte bulunmuştur. Galatasaraylılar olayı köpürtmüştür. ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme' suçunun unsurları oluşmamıştır. Müvekkilimin beraatini talep ediyorum” diye konuştu.

Mahkeme, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme” suçunun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Hakan Hepcan'ın beraatine karar verdi.

İLGİLİ HABER Ömer Bayram: Transferim büyük haber oldu, takipçim arttı Ömer Bayram: Transferim büyük haber oldu, takipçim arttı

Yayınlanma Tarihi:14:01,