SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de 6 milyon euroluk kaleci maaşı!

Fenerbahçe'de kalecilerin toplam maaşı 6 milyon Euro civarında. Lisans çıkarılmayan Carlos Kameni ise 2 milyon Euro ile en çok kazanan isim...

Güncellenme: 12:54, 06/09/2018
Fenerbahçe’de 6 milyon euroluk kaleci maaşı!

Volkan Demirel’le sözleşme yenileyen Fenerbahçe, geleceğe yatırım için de bir çok kulübün gözdesi durumundaki Berke Özer’i 2,5 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmıştı. Ancak, sarı-lacivertliler, Volkan’ın performansının beklentilerin altında kalması, Berke’nin de çok genç olması sebebiyle kaleye bir transfer daha yaptı. Bursaspor’dan Harun Tekin’i 2 milyon bonservis bedeliyle kadroya katan Fenerbahçe, altyapıdan yetişen Erten Aksu ve bir türlü gönderilemeyen Carlos Kameni’yle birlikte bir anda 5 kaleci sahibi oldu.

Yabancı kontenjanında yer açılması için lisansı yenilenmeyen Kameni 2 milyon avroluk maaşıyla sarı-lacivertli takımda en çok kazanan eldiven. Fenerbahçe, Volkan ve Harun’a 1,5 milyon, Berke’ye 700 bin euro ödüyor. Erten’in maaşı ise daha düşük. Ancak toplam rakam 6 milyon avroya dayanıyor. İLGİLİ HABER Fenerbahçe yeni sponsoru duyurdu! 3 yıllık imza... Fenerbahçe yeni sponsoru duyurdu! 3 yıllık imza...

Comolli’nin hatası mı?

Fenerbahçe’deki kaleci bolluğu ağır bir maliyeti de beraberinde getirirken, sportif direktör Damien Comolli’nin bu konudaki stratejisi tartışılıyor. Kameni’nin takımdan gönderilmemesi, Volkan’la sözleşme uzatılması eleştirilirken asıl tartışılan konu Berke ve Harun transferleri. Genç file bekçisi için 2,5 milyon euro bonservis ödeyen sarı-lacivertliler, 1,5 milyon euro da Harun için harcama yaparken, Berke yüksek maliyetine rağmen bir anda üçüncü kaleci durumuna düştü. Genç isim UEFA kadrosunda da kendisine yer bulamadı.

Fenerbahçe’de kaleci bolluğu yaşanırken, takımın kalesini gole kapatamaması da ayrı bir dert. Volkan Demirel, ligde kalesinde 3 maçta 3 gol yerken, gelir gelmez eldivenleri giyen Harun da ilk maçında 3 gole seyirci kaldı.