SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ediz Bahtiyaroğlu kimdir? Ediz Bahtiyaroğlu ölüm nedeni…

Ediz Bahtiyaroğlu, 2012 yılında 26 yaşındayken hayatını kaybetti. Ediz erken yaşta ölümü ile başta Eskişehirspor olmak üzere, tüm futbol dünyasını yasa boğmuştu. Peki, Ediz Bahtiyaroğlu kimdir? Ediz Bahtiyaroğlu nasıl öldü?

Güncellenme: 16:12, 05/09/2018
Ediz Bahtiyaroğlu kimdir? Ediz Bahtiyaroğlu ölüm nedeni…

Eskişehir formasını giyen Türkiye’nin başarılı savunma oyuncularında biri olan Ediz Bahtiyaroğlu 2012 yılında hayatını kaybetmişti. Türk ve dünya futbolunu yasa boğan olayın ardından 6 sene geçmesine rağmen Ediz Bahtiyaroğlu unutulmadı. Eskişehir ve diğer kulüp yönetici ile taraftarları tarafından her sene anılan Ediz için bu sene de anıldı. Peki Eskişehir’in unutulmaz futbolcusu Ediz Bahtiyaroğlu kimdir? Ediz Bahtiyaroğlu ölüm nedeni nedir?

EDİZ BAHTİYAROĞLU ÖLÜM NEDENİ

5 Eylül'de hayatını kaybeden Ediz Bahtiyaroğlu'nun yapılan otopsisinde ölüm nedeni, 26 yaşındaki futbolcunun kalp krizi sonucunda yaşamını yitirmişti. İnceleme sonunda hazırlanan 2 sayfalık raporda Ediz Bahtiyaroğlu'nun ölüm nedeninin doğal vücut yapısından kaynaklanan kalp krizi olduğu belirtildi.

EDİZ BAHTİYAROĞLU KİMDİR?

Ediz, futbola Bursaspor’un altyapısında başladı. 17 yaşına kadar Bursaspor’un PAF takımında forma giydi. Samet Aybaba Ediz’in bonservisini Bursaspor’dan satın aldı. Ankaraspor A Takımı ile ilk maçını Intertoto Kupası’nda oynadı. Keçiörengücü’ne 1 yıllığına kiralandı. Orada yaşadığı şampiyonluğun ardından Ankaraspor’un hazırlık kampına katıldı ve Aykut Kocaman tarafından kadroya dahil edildi.

Turkcell Süper Lig’deki ilk maçına 4 Ağustos 2006’da Galatasaray karşısında 79. dakikada oyuna girmesiyle çıktı. Ediz 2011-12 sezonunda Eskişehirspor’a transfer olmuş ve 10 maç takımının formasını giydi. 30 Eylül 2006’da ilk 11’de çıktığı Sivasspor maçıyla takımın kadrosunun değişmezleri arasına girdi.

Ediz Bahtiyaroğlu, 5 Nisan 2009’da törende Gizem Yurtoğlu’yla nişanlanmıştı.

FENERBAHÇE EDİZ BAHTİYAROĞLU’NU UNUTMADI

Fenerbahçe Kulübü, 2012 yılında hayatını kaybeden Ediz Bahtiyaroğlu'nu ölümünün 6. yıl dönümünde andı.

Sarı-lacivertli kulübün sosyal medya hesabında Ediz'in son olarak formasını terlettiği Eskişehirspor'daki fotoğrafı paylaşılarak, “Yukarılarda bir yerde, üstünde sarı-lacivert çubuklu var, sırtında Ediz yazar.” mesajı yayımlandı.

BURSASPOR DA EDİZ’İ ANDI

Ediz Bahtiyaroğlu’nun vefatının 6. yılında unutmadı. Ediz için resmi Twitter sayfalarında “Futbola Altyapımızda başlayan EdizBahtiyaroğlu’nu aramızdan ayrılışının 6. Yılında özlem ve rahmetle anıyoruz KanatlanıpUçtuğunYerdeBahtiyarOl” mesajı ile Ediz’i andı.

ESKİŞEHİRSPOR EDİZ’İ ÖZLEMLE ANDI

Ediz Bahtiyaroğlu’nun hayatını kaybettiği günden beri kendisini sık sık hatırlatan eski kulübü Eskişehirspor futbolcunun ölüm yıldönümünde de özlemle anmaya devam etti.

Yayınlanma Tarihi:09:13,