SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aynı gruba düştüler! ‘Onu düşmanca karşılayacağız…’

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde İngiltere'nin Liverpool ile Sırbistan'ın Kızılyıldız ekipleri aynı gruba düşerken maç öncesi gerilim şimdiden arttı.
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Kızılyıldız ile Liverpool'un aynı gruba düşmesi endişeleri de beraberinde getirdi. Sorunun kaynağı ise İngiliz devinin Arnavut asıllı İsviçreli futbolcusu Xherdan Shaqiri...
Kızılyıldız cephesi Dünya Kupası'nda Sırbistan maçında attığı golün ardından çift başlı Arnavut kartalına gönderme yaparak kutlama yapan Shaqiri'yi şimdiden uyardı.
Arnavutluk, Kosova ve Sırbistan arasındaki siyasi problemi körükleyen bu harekete Sırplar yoğun tepki gösteriyor. İki ekip 6 Kasım'da Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da karşılaşacak.
Sırpların tepkisini çeken Shaqiri'nin maçta yapacağı en ufak bir hareketin bile olayları tetiklemesinden endişe ediliyor.
Kızılyıldız'ın Sportif Direktörü Zvezdan Terzic, Sırbistan'da yayınlanan Kurir gazetesine verdiği röportajda "Maçta Shaqiri üzerinde büyük bir psikolojik baskı olacak" diye konuştu.
52 yaşındaki Terzic, "Shaqiri nereye geleceğini gayet iyi bilyor. Bu yüzden Liverpool'un onu kadroya alacağından şüpheliyim" diye de ekledi.
Terzic, "Eğer Shaqiri Rajko Mitic Stadı'na gelirse ona kendisini güvende hissettirmek, onu korumak görevimiz. Elimizden geleni yapacağız. İyi ev sahibi olacağız" dedi.
Öte yandan Sırp taraftar grupları Shaqiri için "Düşmanca bir karşılama" yapacaklarını ilan etti.
Xherdan Shaqiri, Arnavut bir ailenin çocuğu olarak Kosova'da doğduktan sonra ailesiyle birlikte İsviçre'ye göç etmiş ve bu ülkenin vatandaşlığını almıştı. (CNN Türk)