SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkes şaşkına döndü… Rakip takımın taktiğini çaldı!

Steaua Bükreş forveti Raul Rusescu, Rapid Wien ile oynanan UEFA Avrupa Ligi maçında ilginç bir olaya imza attı. Rakip takım teknik direktörü tarafından verilen taktik kağıdını alan Raul Rusescu, daha sonra kağıdı fırlatıp attı.

Güncellenme: 10:36, 04/09/2018

SKOR DIŞ HABERLER /  UEFA Avrupa Ligi play-off turu maçında Steaua Bükreş ile Rapid Vienna maçı enteresan bir olaya sahne oldu. Steaua Bükreş’in 30 yaşındaki golcüsü Raul Rusescu, Rapid Wien teknik direktörü tarafından verilen taktiğin rakip takım futbolcularına ulaşmasını engelledi.

İLGİLİ HABER Danimarka`da kriz! Milli takım için alternatif aranıyor... Danimarka`da kriz! Milli takım için alternatif aranıyor...

Romanya’da oynanan karşılaşmanın son dakikalarında yaşanan olay, herkesi şaşkına çevirdi. 3-1 yenildiği maçın rövanşında 2-1 öne geçen Steaua Bükreş, gol için saldırmaya başladı. Karşılaşmayı uzatmaya götürmek için bir gole daha ihtiyaç duyan Steaua Bükreş, tüm hatlarıyla rakip kaleye yüklendi. Bu arada Rapid Wien teknik direktörü Goran Djuricin, futbolcularına karşılaşmayı bir gol daha yemeden bitirmelerini sağlayacağını düşündüğü bir taktik hazırladı. Ancak bu taktiği bağırarak ya da yanına bir futbolcu çağırmak yerine, kağıda yazarak sahaya gönderme kararı aldı.

İLGİLİ HABER Böyle skandal görülmedi! Hakem gole taç verdi Böyle skandal görülmedi! Hakem gole taç verdi

Bir duran top kazanan Steaua Bükreş’te forvet oyuncusu Raul Rusescu, olayın farkına vardı. Daha sonra da futbol sahalarında daha önce hiç görülmemiş bir olaya imza attı. Duran top kullanılmadan önce savunmaya son talimatı vermeye gelen Rapid Wien futbolcusu, Raul Rusescu’nun yanındaki Stefan Schwab’a kağıdı ulaştırdı. Teknik direktöründen gelen son taktiksel bilgiyi okumak için kağıdı açan Stefan Schwab, arkadan gelen bir hareketle neye uğradığını şaşırdı.

İLGİLİ HABER Maçta inanılmaz olay! Real Madrid`in 45 milyon Euro`luk yıldızı Vinicius Junior`ı kafasından ısırdı Maçta inanılmaz olay! Real Madrid`in 45 milyon Euro`luk yıldızı Vinicius Junior`ı kafasından ısırdı

Raul Rusescu, Stefan Schwab’ın okumaya hazırlandığı kağıdı bir anda çekip aldı. Stefan Schwab ne olduğunu bile anlayamadan Raul Rusescu, kağıdı buruşturduktan sonra sahanın başka bir alanına doğru fırlattı. Herkesi şaşırtan bu olay sonrası ortalık biraz gerilse de hakem herhangi bir karta başvurmadı. Karşılaşma 2-1 sona ererken, Raul Rusescu’nun tüm çabalarına rağmen Steaua Bükreş tur atlamayı başaramadı.