SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Fenerbahçe Kayserispor maçını değerlendirdi

1 Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında Fenerbahçe'nin sahasında Kayserispor'a 3-2 yenildiği maçı spor yazarları değerlendirdi.
2 Selçuk Dereli (SÖZCÜ): Cocu'yu ve F.Bahçe'yi çok zor günler bekliyor. Sarı-lacivertlilerde başkan yeni, hoca yeni birçok yeni transfer varken biraz sabırlı olmak gerekir. Gelecek vaat ediyorlar. Ali Koç, camiayı toparlamalı ve geleceğe yatırım yaptığını anlatmalı.
3 Melih Sadıkoğlu (Korkusuz): Sarı-lacivertli yönetimde elbette bu maçın kritiği yapılacak. Yenilginin sorumlusu olarak Cocu gösterebilir. Ancak bundan sonraki dönemde Hollandalı teknik adamın arkasında durulacak mı? Hazır milli ara gelmişken yeni teknik adam arayışları yapılmalı. Eğer şampiyon olmak istiyorlarsa kanayan yaraya erken pansuman yapılmalı.
4 Yasin Yıldırım (AMK): Josef-Mehmet Topal’dan bıkanlar dün Fenerbahçe orta sahasının yolgeçen hanına dönüşünü nasıl izlediler acaba çok merak ediyorum? Uzun yıllar sonra bir takım Kadıköy’de elini kolunu sallayarak Fenerbahçe’nin kalesine geldi. Üç gol yiyen (Sonuncusunda yaptığı hata affedilmezdi) Harun Tekin’in kurtarışlarını saymakta zorlandım.
5 Rıdvan Dilmen (Fotomaç): Geniş ama üst düzey oyunculardan kurulu olmayan bir takım F.Bahçe ama esas sorun düzenin olmaması. Cocu'ya bu konuda ciddi eleştirim var. F.Bahçe takımı bir maçın sonunu böyle başıboş, sol açıksız, 3 santrforlu bu takımın matematiği neydi?
6 Ali Ece (Fanatik): İlk 45’te sahanın en iyisi ve skora en çok tesir edeni kaleci Harun Tekin’di. Diego Reyes ise Harun’un aksine yeni takımına ilk maçta hiç adapte olamadı. Cocu’nun ilk 11 tercihinden daha da hatalı olduğu tercihleri oyuncu değişiklikleriydi. İlk 4 hafta itibarıyla en kötü tercih belki de Cocu oldu!
7 Ercan Güven (Milliyet): Açık söylemek lazım bu seriye ne rüzgar yeter ne kredi... Birileri hesap verecek... Vermeli. Bize değil, kombineleri kapışan, tribünleri dolduran, saatlerce gırtlak patlatan taraftara anlatacak, neden en azından onlar kadar istekli, arzulu ve enerjik olamadıklarını.
8 Gürcan Bilgiç (Sabah): Herkesin gözü Comolli'nin üstünde ancak Cocu gibi bir 'kibir' abidesi var ki; sanki bilgisayar oyunundaki gibi, takım üstünde oynadıkça farklı olabileceğini sanıyor.
9 Ersin Düzen (Vatan): Cocu'nun zamana ihtiyacı olduğu kesin, üstelik son hafta yeni futbolcular takıma transfer edilmişken. Ancak sezonu tamamlayabilir mi, o konuda şüpheliyim! Eğer, oyunu iyi okuyabilen bir teknik adam olsaydı, daha devre arasını beklemeden oyuncu değiştirirdi.
10 İlker Yağcıoğlu (Takvim): Geçen sene çok eleştirilen "korkak ve keyifsiz oynuyor" diye yerden yere vurulan takım ve teknik direktör böyle bir seri yakalasaydı insanlar ne derdi merak ediyorum.