SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Guliyev’in hedefi olimpiyat altını

Guliyev’in hedefi olimpiyat altını

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli atlet Ramil Guliyev, hem Avrupa rekoru kırmak hem de 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmak istediğini söyledi.

Fenerbahçe’nin dünya ve Avrupa şampiyonu milli atleti Ramil Guliyev’in yeni hedefi Tokyo’da düzenlenecek 2020 Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya almak. Fenerbahçe dergisinin eylül sayısına röportaj veren şampiyon atlet, Avrupa şampiyonluğuna ulaştığı Almanya’nın başkenti Berlin’de rekor kıramamasıyla ilgili, “Berlin Stadyumu öyle bir yapılmış ki orada rüzgar her zaman arkadan geliyor. Bir tarafı açık ve açık yerden rüzgar gelince içeride dönüyormuş. Bunu biliyor olsaydım Avrupa rekorunu kırardım” ifadelerini kullandı.

31 Ağustos 2018 Tarihi maç! Dünya yıldızı ilk kez futbol sahasında Avustralya'nın Central Coast Mariners takımında forma giyen Jamaikalı sprinter Usain Bolt, futbol kariyerinin ilk maçına çıktı. Usain Bolt, yedek başladığımaçta 20 dakika sahada kaldı. İlgili Haberi Oku

Avrupa rekoru da kırmak istediğini anlatan Guliyev, “Hem Avrupa rekoru kırmak hem de 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya istiyorum. Ben sadece bir şey biliyorum, o da çalışmak. Buraya çalışarak geldim, bundan sonraki dereceler de madalyalar da çalışarak gelir” değerlendirmesinde bulundu.