SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adem Ljajic Beşiktaş için rest çekti! İşte transferin perde arkası…

İtalyan ekibinin başkanı Cairo kapıyı 3.5 milyon Euro’dan açtı, Boşnak asıllı yıldız diretince kiralamaya razı oldu. Adem Ljajic de 3.5 milyon Euro olan maaşından indirime gitti

Güncellenme: 12:23, 01/09/2018
Adem Ljajic Beşiktaş için rest çekti! İşte transferin perde arkası…

Ali AYDIN – SÖZCÜ SKOR / Beşiktaş, Torino'nun 10 numarası Adem Ljajic'i renklerine kattı. Erken saatlerde İstanbul'a gelen ve bir grup taraftarca karşılanan Boşnak asıllı futbolcunun transferi hayli yoğun uğraş gerektirdi.

Bu süreci yakından takip eden SÖZCÜ'den Ali Aydın, yaşananların ve transfer pazarlıklarının perde arkasına tanıklık etti. İşte Ali Aydın'ın kaleminden yaşananlar:

Adem Ljajic önemli bir isim. Bu nedenle transferi de zaman aldı, özel ilgi gerektirdi. Aslında oyuncu, Beşiktaş'a çoktan ‘Evet' demişti. İşi zorlaştıran Torino cephesiydi. İtalyanların Başkanı Urbano Cairo, pazarlıklarda 13.5 milyon Euro bonservis istedi, kiralamaya ise kapıları kesin bir şekilde kapattı.

Buna rağmen Ljajic'in duruşu Beşiktaş'ın lehine gelişti. Mutlu olacağına inandığı Türkiye'de forma giymek isteyen Boşnak asıllı futbolcu, siyah-beyazlıların lehine çalıştı. Ljajic, Torino'nun defansif futbolunun aksine hücum karakterli Beşiktaş'a uyacağını düşünüyordu.

Başkan Fikret Orman, mali yönden bu transfere soğuk bakıyordu. Transfer komitesinden Umut Güner ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu da pazarlığa dahil oldu. İstanbul'daki Partizan maçı sonrası bir otelde bir araya gelen Orman ile yöneticiler, İtalyanlarla görüşmeleri sıklaştırdı.

23.00'te başlayan süreç, sabaha karşı 05.25'te bitti. Önce Torino teklifi kabul etti. Ardından mali olarak Beşiktaş'ı rahatlatmak isteyen futbolcu 3.5 milyon Euro'luk garanti ücretinin 2 milyon 250 bin Euro'ya inmesini kabul etti.

Sözlü anlaşmanın ardından uçak bileti alınan Ljajic, Beşiktaşlı oldu.

‘ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ’

Adem Ljajic'i uçak çıkışında karşılayan tek gazeteciydi. Türkiye'deki ilk demecini SÖZCÜ'ye veren Ljajic, “Şampiyon Beşiktaş” dedi ve ekledi: “Şampiyon olmak için geldim. Beşiktaş'ın büyüklüğünü biliyorum. Oynayacağım ilk maçı sabırsızlıkla bekliyorum.” Yıldız futbolcu, ‘kartal selamı' da verdi.

İLGİLİ HABER Burak Yılmaz`dan Beşiktaş`a teşekkür Burak Yılmaz`dan Beşiktaş`a teşekkür