SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi D grubu rakibi: Spartak Trnava

Avrupa Lig kura çekimi sonucunda Fenerbahçe D grubunda yer alırken, Andelecht, Dinamo Zagrep, Spartak Trnava Fenerbahçe'nin rakibi oldu. Takımlar arasında en çok ise Spartak Trnava Fenerbahçe taraftarının merak konusu olurken, "Spartak Trnava hangi ülkenin takımı" gibi sorularına cevap aradılar. İşte, Fenerbahçe'nin rakibi Trnava...

Güncellenme: 15:09, 31/08/2018
Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi D grubu rakibi: Spartak Trnava

Avrupa Lig kura çekimi sonucunda Fenerbahçe D grubunda yer alırken, Andelecht, Dinamo Zagrep, Spartak Trnava Fenerbahçe’nin rakibi oldu. Takımlar arasında en çok ise Spartak Trnava Fenerbahçe taraftarının merak konusu oldu. İşte, Slovakya temsilcisi olan Trnava…

SPARTAK TRNAVA

Slovakya takımı olan Spartak Trnava, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne Slovakya ligi şampiyonu olarak katıldı. Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Sırbistan takımı Kızılyıldız’a 1-1 ve 2-1’lik skorlarla elenerek yoluna Avrupa Ligi’nde devam ediyor. Teknik direktör Juraj Jarábek yönetimindeki Slovak takım maçlarını 18.448 kişilik Antona Malatinského Stadı’nda oynuyor.

Piyasa değeri 6. 33 milyon Euro olan Spartak Trnava en büyük başarısını ise 1969 yılında Şampiyon Kulüpler Kupası’nda yarı final oynayarak gerçekleştirdi. Geçmişte Çekoslovakya Ligi’nde yer alan Spartak Trnava o dönemlerde 5 şampiyonluğu (1968, 1969, 1971, 1972, 1973) bulunurken Slovakya’da ilk şampiyonluğu geçtiğimiz sezon elde etti. Sosyal medya aktif olarak yer almayan klübün sadece 417 takipçisinin olması dikkat çekiyor.

Kulübün en golcü isimleri olarak geçtiğimiz sezon 22 gol 6 asistle oynaya Marvin Ego ve 22 gol 5 asistle oynayan Erik Jirka yer alıyor.