SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyon belli ikinciye bakalım

29 Ağustos 2018

Galatasaray'ın ezeli rakiplerine göre daha hazır olduğunu söylemek hayalcilik olmaz. Beşiktaş Antalya'ya garip bir şekilde kaybetti. Fenerbahçe'nin ise futbolu da skorları da tatmin etmiyor.

Lefter sezonunda 3. hafta geride kaldı. G.Saray ve Kasımpaşa 3'te 3'le zirvede yer aldı. G.Saray şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu ispatladı.

Başlığım belki çok iddialı oldu ama geride kalan maçlardan yola çıkarak diğerlerine göre daha hazır olduklarını söylemek hayalcilik olmaz. Geçen sezon istifaya zorlanan Kemal Özdeş'in Kasımpaşa'sı küllerinden doğdu.

Bu sezonun flaş takımı olabilirler. Beşiktaş, Antalya'ya garip bir şekilde kaybetti. Göze güzel gelen futbolu takdir topladı. Caner soldan, Quaresma sağdan, Oğuzhan-Babel merkezden… Hangi takım dayanabilir ki o pas trafiğine? Savunmada Pepe, Vida ve Adriano… Kimin aklına gelirdi Beşiktaş'ın evinde Antalya'ya yenileceği? Ama olmayınca olmuyor.

G.SARAY DA SIKINTILI

F.Bahçe'de işler iyi gitmiyor. Comolli, “100'e yakın oyuncu takip ediyoruz” diyordu. Önce Emre Akbaba, ardından Fabian, son olarak Sissoko, geldi ve gitti! Akılda kalan transferler Barış ve Ayew. Sormazlar mı Comolli'ye “Hani hazırlıklıydın” diye. İnsanın aklına Terraneo geliyor. Aman Comolli'nin sonu benzemesin! Aslında G.Saray'da da işlerin tam rayında gittiği söylenemez. Hoca ayrı, yönetim ayrı konuşuyor. Terim “Transfer” diyor, Feghouli ve Belhanda'yı göndermek istiyor (ki haklı). Yönetim ise gönderemiyor ve alamıyor. Üstelik elindeki Gomis gibi değeri de gönderiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek