SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Phillip Cocu’dan ayrılık iddialarına net yanıt!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, hakkında çıkan ayrılık dedikodularına FB TV'ye yaptığı açıklama ile yanıt verdi ve 'Kolay pes eden biri değilim' dedi.

Güncellenme: 19:57, 29/08/2018
Phillip Cocu’dan ayrılık iddialarına net yanıt!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, son birkaç gündür kendisi hakkında çıkan Fenerbahçe'de mutlu olmadığı ve istifa etmeyi düşündüğü şeklindeki haberlere “Ben kolay pes eden karakterde biri değilim… Burada çalıştığım için çok gurur duyuyorum” diye cevap verdi.

Sonuçlar iyi olmayınca dedikodular çıkabileceğine dikkat çeken Hollandalı çalıştırıcı, “Öncelikle dedikodular her zaman olacaktır. Eğer ki oynadığınız maçları kazanırsanız, her şey yolunda giderse daha az dedikodu olur. Büyük takımlar için sonuçlar iyi olmadığı takdirde de dedikodular olacaktır ve bu futbolun bir parçası. Fakat şunu ifade etmek istiyorum ki istifa etmeyeceğim. Bence Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve Sportif Direktör Damien Comolli ile birlikte başladığımız bu yolculuk bir meydan okuma çünkü takım ve kulüp içinde değişiklikleri yapmanın kolay olmadığını biliyoruz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`de imzalar atıldı, toplantıyı Ali Koç da takip etti Fenerbahçe`de imzalar atıldı, toplantıyı Ali Koç da takip etti

Çok yoğun bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Cocu, “Ben, Damien Comolli, teknik ekip, Yönetim Kurulu, Başkanımız ve kulübün tüm tarafları hep birlikte her gün çok yoğun çalışıyoruz. Ben bir tercih yaptım ve buraya gelmeyi, yeni bir yolculuğa çıkmayı seçtim. Ben kolay pes eden karakterde biri değilim. Şimdi ayağa kalkmalı ve daha fazla çalışıp, daha fazla enerji sarf edip, sonunda başarıya ulaşmalıyız. Değişiklikler her zaman belli bir süre alır. Bu konuyla ilgili birkaç kez konuşmuştuk, kulüp içinde değişim ve UEFA tarafından uygulanan finansal sınırlamalar. Hep birlikte bu sorunları çözmeye çalışıyoruz ve doğru şekilde ilerliyoruz. Bu da bazen bazı transferler için neden beklemek zorunda olduğumuzu ve neden bazı oyuncuları sattığımızı açıklıyor.” dedi.

Cumartesi günü oynanacak Kayserispor maçına dikkat çeken Cocu sözlerini şöyle noktaladı;

“En önemli olan konu ise takımı tamamlamak için çok çalışacağımız birkaç güne hala sahip olmamız. Takım tamamlandığında dedikodular da azalacaktır. Biz de 1 Eylül'den en azından ocak ayına, umarım sezon sonuna kadar takıma odaklanabileceğiz. Eğer ki cumartesi günü taraftarlarımızın desteği ile oynayacağımız maçtan iyi bir sonuç alırsak herkes kendisini çok daha iyi hissedecektir çünkü bir futbol maçını ya da herhangi bir maçı kazanmadığınız takdirde hiç kimsenin mutlu olmaması gayet normaldir. Her maçı kazanmak, her antrenmanı iyi geçirmek için arzulu olmalıyız. Eğer birlikte sıkı çalışırsak, başarılı olacağız, kendimizi geliştireceğiz. Kalitemiz var, büyük bir kulübüz. Burada çalıştığım için çok gurur duyuyorum. Zor zamanlarda birlikte durmamız gerekiyor, başkanımızın da her zaman söylediği gibi ‘Aile gibi olun, aile gibi çalışın’ biz de bunu yapıyoruz”.

Yayınlanma Tarihi:17:56,