SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw’den Mesut Özil açıklaması: ‘Telefonlarıma cevap vermiyor’

Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw, düzenlediği basın toplantısında Mesut Özil'in milli takımı bırakma kararına değindi. Löw, "Mesajla ve telefonla defalarca ulaşmaya çalıştım ama imkansızdı" diye konuşurken ırkçılık iddiasını da yalanladı.

Güncellenme: 17:26, 29/08/2018
Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw’den Mesut Özil açıklaması: ‘Telefonlarıma cevap vermiyor’

SÖZCÜ SKOR / DIŞ HABERLER Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, bir basın toplantısı düzenleyerek hem Mesut Özil konusunu hem de son dünya şampiyonu Panzerler’in grup aşamasını bile geçemediği başarısız Dünya Kupası serüvenini değerlendirdi.

“Irkçılık ve saygısızlık” sebepleriyle milli takım kariyerine nokta koyduğunu açıklayan Mesut Özil’e, Dünya Kupası’ndan ve Mesut’un kararından sonra, sayısız kez arayarak ve mesaj atarak ulaşmaya çalıştığını ifade eden Löw, Mesut’un kendisine dönüş yapmadığını söyledi: “Mesut beni aramadı. Geçmişte oyuncular milli takımdan emekli olduklarında böyle olmazdı. Mesut farklı bir yol seçti. Mesajla ve telefonla defalarca ulaşmaya çalıştım ama imkansızdı. Bu durumu kabullenmem lazım.”

Löw, Mesut’un ırkçılık iddialarını ise “Benim tek amacım Dünya Kupası’na en iyi şekilde hazırlanmaktı. Bu durum enerjimize de mal oldu çünkü sürekli ortada duruyordu. Bu, performansımız için elbette bahane değil. Sebep bu değildi… Mesut’un ırkçılık iddiaları ise abartılı. Benim burada olduğum süre boyunca milli takımın gittiği hiçbir yerde, ırkçılığın zerresi yaşanmadı” sözleriyle reddetti. İLGİLİ HABER Gerhard Schröder`den Mesut Özil`e destek Gerhard Schröder`den Mesut Özil`e destek

Yayınlanma Tarihi:16:07,