SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ateşi

28 Ağustos 2018

Dünya Kupası'nda turnuvaya iyi hazırlanamayan ya da kalite olarak üst klasman takımlar ile iyi mücadele edemeyenler elenip evinin yolunu tutmuştu. G.Saray da ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan tek Türk takımı ancak henüz Şampiyonlar Ligi'ne hazır bir görüntü vermiyor. Sarı-kırmızılılar her ne kadar Alanya'ya 6 gol atıp fırtına gibi esip, ligde 3'te 3 yaparak yoluna devam etse de eksiklerini görmeli. Şampiyonlukta katkıda bulunan oyunculardan da faydalanmalıdır. Avrupalı, dişli rakipler ilk yarıdaki G.Saray'ı böyle yakalarsa tam tersi sonuçlar yaşanabilir.

Sarı-kırmızılılar, evinde oynadıkları maçlarda hızıyla öne çıkar. Fatih Hoca, Alanya karşısına da ofansif bir takım çıkarttı, gençlik ateşi gibi. Onyekuru, Sinan, Belhanda ve Eren'den oluşan hücum hattı gole kadar üretken olamadı. Evet, 6 gol attılar ama Alanya'nın defansif hatası olmasa gol atacağı yok gibiydi. Gollerden sonra ileri uçtaki oyuncuların özgüvenleri geldi ve coştular. Eren'in golü belki de maçın başından bu yana en önemli organizasyondu. Gecenin en güzel ve en anlamlı golü ise Emre'nin eski takımına attığıydı ama gecenin adamı ilk üç gole etki eden Sinan'dı. Her iki yarıda da farklı G.Saray izlesek de taraftarlar bol gollü bir maç izledi.

HANI 8 NUMARAYDIN?

“Güttüğü iki keçi, ıslığı dağı taşı tuttu” derler ya, Belhanda yine kötüydü. “Ben 10 değil 8 numarayım” diyen Belhanda'yı o bölgede de göremedik. ‘VAR' sisteminin gözden geçirilmesi gerekiyor. Ofsayt bile olsa pozisyonları devam ettiriyor hakemlerimiz. Bu kural nedeniyle az kalsın Bobo, Muslera'yı sakatlıyordu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek