SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’den çok sert açıklama: ‘Hayrete düştük’

Fenerbahçe’den çok sert açıklama: ‘Hayrete düştük’

Fenerbahçe Kulübü, son günlerdeki tartışmalı transfer haberleri ve Phillip Cocu'nun istifaya hazırlandığı iddialarıyla ilgili sert bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe Kulübü, son günlerde transferde haberlerinde yaşananlarla ilgili açıklamada bulunurken “Moussa Sissioko transferi bitti” haberi yapan yayıncı kuruluş beİN Sports’a tepki gösterdi.

“Kamuoyuna maksatlı olarak servis edilen Sissoko iddiaları, bardağı taşıran son damla olmuştur” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada “Bu tip bilinçli ve ayrıştırıcı haberlere karşı son derece dikkatli olmak zorundayız.” denildi.

Öte yandan Teknik Direktör Phillip Cocu’nun mutsuz olduğu ve istifaya hazırlandığı haberlerine tepki gösteren sarı lacivertli kulüp, “Bu tarz kişi ve yöntemlerle daima mücadele etmek zorunda olduğumuzun bilincindeyiz” mesajını verdi.

Yapılan bu haberlerin maksatlı olduğunun belirtildiği açıklamada “Bu durumu, bağışıklık sistemi zayıfladığında ortaya çıkan virüslere benzetiyor; bu yaklaşımın uzun vadede camiamız üzerinde asla muvaffak olamayacağını biliyoruz. Bu tarz kişi ve yöntemlerle daima mücadele etmek zorunda olduğumuzun bilincindeyiz.” denildi.

Ayrıca Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un gelecek hafta “Camiaya Sesleniş” programında bütün konulara yanıt vereceği belirtildi.

İşte sarı lacivertlilerin resmi sitesinden yapılan o açıklama;

“Dün akşam bazı medya organlarında, kulübümüze transfer edileceği iddia edilen ve bugüne kadar tek bir girişimimiz dahi olmayan Moussa Sissoko'ya ilişkin, resmi kanallarımızdan net ve sarih bir açıklamada bulunarak oyuncu ile ilişkimiz olmadığını ifade ettik.

Buna rağmen tamamıyla tarafımızdan bağımsız olarak ortaya atılan bu iddianın, çeşitli haber programları ve yayınlarda içerik malzemesi yapılması ve ele alınış biçimi sebebiyle bu açıklamayı yapma mecburiyeti doğmuştur.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; kulübümüzün iletişim prensipleri doğrultusunda içerisinde bulunduğumuz transfer süreci boyunca kulübümüz ile ilişkilendirilen asılsız transfer haberlerine, mecbur kalmadıkça bir yalanlama yapmadık.

28 Ağustos 2018 Hollanda basınında flaş iddia! `Cocu şu an görevinden alınsa...` Hollandalı futbol yorumcusu Johan Derksen, Phillip Cocu'nun Fenerbahçe'de mutsuz olduğunu ve kendisine verilen sözlerin tutulmadığı iddiasında bulundu. İlgili Haberi Oku

Bu doğrultudaki tek istisnamız olan Cristian Ramirez transfer iddiaları konusunda ise adı geçen oyuncuya yönelik haberlerin boyutunun, camiamızı olumsuz şekilde etkileyecek seviyelere ulaşmış olması sebebiyle bir açıklamada bulunduk.

Bu kez Bein Sports gibi ciddi ve saygın yayın yapan bir kurum kaynaklı olarak gün içerisinde servis edilen Moussa Sissoko'ya dair transfer iddiası karşısında hayrete düştük. Buna rağmen iletişim prensiplerimiz gereği yalanlama yoluna gitmedik.

Ancak adı geçen oyuncunun, dün akşam saatleri itibariyle birçok spor programına ve mecraya malzeme olması ve anlaşma sağladığımıza yönelik kamuoyunun ısrarla inandırılma çabaları, kabul edilebilir seviyelerin üzerinde çıkmış; hiçbir kaynağı olmayan ve son derece düşündürücü bir şekilde kamuoyuna maksatlı olarak servis edilen Sissoko iddiaları, bardağı taşıran son damla olmuştur.

28 Ağustos 2018 Rıdvan Dilmen: Sissoko transferi Fenerbahçe`ye olmadı Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Alanyaspor'u 6-0 mağlup ettiği maçı değerlendirirken Fenerbahçe'de beklenen Sissoko transferinin gerçekleşmediğini söyledi. İlgili Haberi Oku

Bununla birlikte kendi ülkesinde itibarı ve inanılırlığı son derece tartışmalı bir kaynak üzerinden yapılan asılsız haberlerle, Futbol A Takımı Teknik Direktörümüz Phillip Cocu'nun mutsuz olduğu ve istifaya hazırlandığı iddiası, hiçbir tarafı sorgulanmadan bilinçli bir şekilde kamuoyuna sunuldu.

Yukarıda vurguladığımız tüm bu mevzuların, camiamızın arka arkaya kötü sonuçlar aldığı bu günlerde kamuoyuna maksatlı bir şekilde yansıtılmasının sebebini gayet iyi anlayabiliyoruz.

Bu durumu, bağışıklık sistemi zayıfladığında ortaya çıkan virüslere benzetiyor; bu yaklaşımın uzun vadede camiamız üzerinde asla muvaffak olamayacağını biliyoruz. Bu tarz kişi ve yöntemlerle daima mücadele etmek zorunda olduğumuzun bilincindeyiz.

28 Ağustos 2018 Marco Fabian iddiaları yalanladı Fenerbahçe'nin transferinden son anda vazgeçtiği Meksikalı oyuncu Marco Fabian transferin iptali ile ilgili Fenerbahçe'nin yaptığı açıklamayı yalanladı. İlgili Haberi Oku

Buradaki önemli hususu her defasında vurguladığımız gibi bir kez daha dile getirmek isteriz ki; camiamızın birliği ve bütünlüğüne kast eden, takımımız ve taraftarımızın kenetlenmesine engel olma amacı taşıyan bu tip bilinçli ve ayrıştırıcı haberlere karşı son derece dikkatli olmak zorundayız.

İçerisinde bulunduğumuz geçiş döneminin sancılı olacağının, sabır gerektirdiğinin bilincindeyiz.

Tüm bu konulara ilişkin daha detaylı açıklamaları, önümüzdeki hafta başkanımızın ikincisini gerçekleştireceği Camiaya Sesleniş programında dile getireceğimizi iletir;

Camiamızdan bir kez daha resmi kanallarımızdan ilan etmediğimiz hiçbir bilgiye itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”