SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’a sürpriz forvet

Transfer çalışmalarını sürdüren ve özellikle savunmaya takviye için çalışmalarını hızlandıran Trabzonspor, sürpriz bir şekilde Gana asıllı İtalyan forvet Caleb Ekuban'ı gündemine aldı.

Güncellenme: 16:55, 27/08/2018
Trabzonspor’a sürpriz forvet

Trabzonspor, İngiltere Championship ekiplerinden Leeds United’da forma giyen 24 yaşındaki forvet oyuncusu Caleb Ekuban’ı kadrosuna katmak için temaslara başladı. Ramil Sheidaev ile Muhammet Beşir’in takımdan ayrılmasının ardından bu mevkideki alternatif sayısını artırmak isteyen Trabzonspor’un, Ekuban’ın da uygun maliyeti nedeniyle bu transfer için harekete geçtiği öğrenildi.

İLGİLİ HABER Trabzonspor`dan hakem Mete Kalkavan`a tepki Trabzonspor`dan hakem Mete Kalkavan`a tepki

AĞAOĞLU: EKUBAN GÜNDEMDE

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu Demirören Haber Ajansı’na  (DHA) yaptığı açıklamada  Caleb Ekuban’ın transferinin gündeme geldiğini belirterek, “Transfer sezonun başından beri neredeyse 20’ye yakın oyuncu ile görüşme yapıldı. Bunlardan biri de Ekuban. Trabzonspor’un bütçesi, harcayacağı para belli. Muhammet Beşir ve Ramil Sheidaev’in takımdan ayrılmasından sonra o mevkide sadece Burak ile Rodallega kaldı. Ekuban da düşük maliyetli bir oyuncu olduğu için ismi gündeme geldi. Şu an kesinleşmiş bir durum yok ancak görüşmeler devam ediyor” ifadelerini kullandı.