SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’ın Anthony Modeste transferinde pürüz çıktı!

Galatasaray’ın Anthony Modeste transferinde pürüz çıktı!

Bafetimbi Gomis'i 6 Milyon Euro bonservis bedellle Suudi Arabistan Ligi ekiplerinden Al Hilal'e gönderen Galatasaray'ın, gündemine aldığı bir diğer Fransız futbolcu Anthony Modeste transferinde pürüz çıktı.

SKOR / Çin Süper Ligi takımlarından TJ Quanjian forması giyen Fransız forvet Anthony Modeste ile prensip anlaşmasına varılmasına rağmen iki kulüp arasında çıkan pürüz transferi çıkmaza soktu.

Oyuncunun bonservisini elinde bulunduran TJ Quanjian kulübü Modeste’nin sözleşmesini haksız olarak feshettiğini ve Galatasaray’ın transferi gerçekleştirmesi durumunda konunun FIFA’ya taşınacağını ifade etti. Böyle bir riski göze almak istemeyen Galatasaray Modeste’nin transferinde geri adım attı. Sarı kırmızılılar Fransız yıldızın Çin kulübü ile bu sorunu çözememesi halinde FIFA ile karşı karşıya kalmamak için transferden vazgeçecek.

Görüşmelerin iki kulüp arasında hala devam ettiği ancak sözleşme sorunu nedeniyle transferin her an askıya alınabileceği bildirildi.

27 Ağustos 2018 Galatasaray`ın yeni transferi İstanbul`a geldi Galatasaray'ın cumartesi günü KAP'a bildirdiği Badu Ndiaye, İstanbul'a geldi. Sağlık kontrollerinden geçirilecek olan Ndiaye, daha sonra Galatasaray ile sözleşme imzalayacak. Geçtiğimiz salı günü gelmesi beklenen Ndiaye, prosedürlerin tamamlanmasının ardından yaklaşık bir hafta gecikme ile İstanbul'a geldi. İlgili Haberi Oku