SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sercan Hamzaoğlu / SÖZCÜ

Fenerbahçe, kulüp tarihinde ilk defa Meksikalı futbolcu transferi gerçekleştirdi. Daha önce Meksikalı bir futbolcu transferi yapmayan Fenerbahçe, 1 haftada bu ülkeden iki transfer gerçekleştirdi.

Stopere takviye edilen Diego Reyes Fenerbahçe'nin ilk Meksikalı transferi olurken, tarihinin de 135. yabancı futbolcusu oldu. Reyes'ten sonra Fenerbahçe bir Meksikalı ya daha yöneldi. Fabian da Fenerbahçe'ye gelen ikinci Meksikalı futbolcu olacak.

Kariyerine ülkesinin Guadalajara takımıyla başlayan Fabian, klasik bir 10 numaradan farklı özellikleri bulunuyor.

Zaman zaman 8 numara pozisyonunda görev alan Fabian, Cocu'nun 4-3-3 sistemine de uygun. Hem arkasındaki orta sahayı hem de önündeki santrforu oldukça rahatlatan Fabian, ikili mücadelelerdeki başrısıyla da dikkati çekiyor.

Gizli koşularıyla attığı gollerle ön planda olan Fabian, geçen sezon başı geçirdiği sakatlık nedeniyle iyi bir dönem geçirmedi.

Frankfurt'ta sadece 7 lig maçına çıkan tecrübeli Meksikalı, 2016-2017 sezonunda çok iyi bir performans sergiledi. Bundesliga'da 7 gol atıp 4 asist yapan Fabian, agresif futboluyla da ön planda. İkili mücadelelerden kaçmayan Meksikalı, çok fazla kart görmesiyle de tanınıyor.

Meksika Milli Takımı'nın da değişmezlerinden olan Fabian, 2018 Dünya Kupası'nda da kadroda yer aldı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin yeni transferi Marco Fabian İstanbul`da Fenerbahçe`nin yeni transferi Marco Fabian İstanbul`da

Yayınlanma Tarihi:09:07,